Засідання суду за позовом УГВ щодо конкурсу УРП призначено на 11 лютого, позов УНБ - на етапі касації

Суд призначив на 11 лютого підготовче засідання з розгляду позову АТ «Укргазвидобування» (УГВ) до Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики та захисту довкілля України та Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції (УРП), яким УГВ просить визнати протиправним та скасувати розпорядження Кабінету міністрів від 5 липня 2019р №507-р «Про визнання переможців конкурсів на укладення угод про розподіл вуглеводнів» в частині визначення компанії «Юкрейніан Енерджі Л.Л.С.» переможцем конкурсу на укладення угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Варвинської ділянки.

Це випливає з ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 грудня 2019р, яким відкрито провадження у справі №640/24854/19. УГВ у позові зазначило, що відповідне розпорядження Кабміну та висновки і протоколи Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання УРП в частині визначення переможцем «Юкрейніан Енерджі Л.Л.С.» є протиправними.

УГВ просить суд зобов’язати Кабмін, Мінекоенерго та міжвідомчу комісію повторно розглянути пропозиції комісії щодо визначення переможця конкурсу на укладення угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Варвинської ділянки.

Наразі також триває аналогічний судовий процес за позовом ПАТ «Видобувна компанія «Укрнафтобуріння» (УНБ) до Кабміну, Мінекоенерго та Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання УРП щодо скасування визначення компанії «Ойл Енд Гез Оверсіз Трейдинг БіВі» (Oil&Gas overseas trading B.V.) та ТОВ «Нафтогазексплуатація» переможцями конкурсу на укладення угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Зінківської ділянки.

Окружний адмінсуд міста Києва 26 вересня 2019р задовольнив позов УНБ, однак Шостий апеляційний адміністративний суд 9 грудня 2019р скасував це рішення за апеляційною скаргою Мінеконенерго, Кабміну та ТОВ «Нафтогазексплуатація» й компанії «Ойл Енд Гез Оверсіз Трейдинг БіВі».

Верховний суд 26 грудня 2019р відкрив провадження за касаційною скаргою УНБ, однак рішення ще не виніс.

Нагадаємо, в липні 2019р року Кабмін визначив переможців конкурсів на укладення УРП щодо 9-ти ділянок, зокрема переможцем конкурсу на заключення УРП із розробки Варвинської площі визначено Ukrainian Energy LLC, (США, Техас), яку було засновано з метою входження в нафтогазовидобувний сектор України (зокрема для участі в конкурсі УРП на розробку Варвинської ділянки). У 2018р американські компанії Aspect Holdings LLC та Sigma Bleyzer Investment Group LLC створили «Міжнародний фонд української енергетики», International Fund for Ukrainian Energy LP (IFUEL) з метою інвестування в енергетичний сектор України.

Власниками УНБ є структури Ігоря Коломойського та Віталія Хомутинника. Бенефіціаром «Нафтогазексплуатація» й «Ойл Енд Гез Оверсіз Трейдинг БіВі» є Ринат Ахметов.

14:31 / 24 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події