Зарплати фахівців «Миколаївгаз» на третину нижчі за середні в енергетиці

Не зважаючи на постійний діалог АТ «Миколаївгаз» з НКРЕКП, заробітна плата кваліфікованих працівників в газорозподільній галузі так і залишається низькою.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Оплата праці газовиків є нижчою за середню по промисловості на 30,4%. І така ситуація призводить до системної кадрової кризи та відтоку фахівців.

Розміри заробітних плат, які отримують працівники «Миколаївгазу», залежать від тарифу розподілу, який встановлюється НКРЕКП. В поточному році фонд оплати праці на підприємстві виріс всього на 47,7%.

Наприклад, зараз середня заробітна плата слюсаря з експлуатації та ремонту газового устаткування 5 розряду складає близько 12,8 тис грн на місяць. Це на 29% нижче ніж загалом в енергетиці по Україні. Така ситуація з оплатою праці висококваліфікованих працівників призводить до великої плинності кадрів та ускладнює залучення молодих фахівців.

Особливо гостро підприємство відчуває дефіцит працівників робітничих професій. Через низьку оплату праці компанія не має можливості заповнити вакансії.

За другу половину 2020р та першу половину 2021р плинність кадрів склала понад 15%, при нормі в 8-10% для промислового сектору.

«Наразі на підприємстві існують вакансії: слюсарів з експлуатації та ремонту газового устаткування, майстрів, техніків, інженерів та інших фахівців. Але для того, щоб залучити висококваліфіковані кадри, які зможуть надавати якісні послуги нашим клієнтам, нам необхідно запропонувати їм конкурентну заробітну плату. Але ми обмежені в цьому через тариф», - говорить начальник управління персоналом «Миколаївгазу» Неля Мостепан.

Для того щоб «Миколаївгаз» міг конкурувати на ринку праці, розмір зарплатної частини має бути переглянутий НКРЕКП в тарифі розподілу газорозподільної компанії щонайменше на 30%.

Адже від кваліфікації та професіоналізму залучених кадрів в першу чергу залежать безперебійність газопостачання, безаварійність роботи газової системи, а відтак і безпека споживачів газу.

13:52 / 16 липня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події