Запуск нового ринку е/е варто перенести для доопрацювання деталей – член ради директорів AICE Hydro

Запуск нової моделі ринку електроенергії, який згідно закону запланований на 1 липня 2019р, варто перенести на більш пізній термін з метою доопрацювання механізмів його функціонування, особливо тих питань, які стосуються балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг. Таку думку в коментарі для ExPro висловила член ради директорів норвезької гідрогенеруючої компанії AICE Hydro Ольга Босак.

«Особисто я дуже чекаю на запуск ринку електроенергії але не підтримую запуск ринку з 1 липня, оскільки модель ще не відпрацьована на 100%. У гравців ринку не має чіткої ясності, як будуть функціонувати такі важливі сегменти нового ринку як балансуючий ринок та ринок допоміжних послуг. Сучасний європейський бізнес звик мати впевненість та чітке уявлення щодо роботи цих ринків. Припускаю, що для кожного західного інвестора особливо важливим є ефективний процес балансування у реальному часі. Для енергетичного бізнесу важливо розуміти якими є основні функції гарантованого покупця і системного оператора та чи мають вони всі необхідні засоби, щоб здійснювати ці функції», - сказала вона.

За словами Босак, важливим питанням для компанії, яка розглядає можливість будівництва в Україні гідроелектростанцій, залишається розподіл повноважень між ДП «Гарантований покупець» та ДП «НЕК «Укренерго», адже перше підприємство відповідає за оплату вартості виробленої по «зеленому» тарифу електроенергії, а друге – за оплату вартості наданих послуг з балансування або допоміжних послуг.

Також Босак звернула увагу на недостатність нормативно-правової бази для роботи ринку допоміжних послуг, що є причиною невизначеності та ризиків для інвестора.

Як повідомляв ExPro, на сьогодні залишається неприйнятим Порядок сертифікації обладнання постачальників допоміжних послуг. Проходження сертифікації є умовою виходу генеруючої компаній в цей сегмент ринку. На відсутності цього документу, наголошувала найбільша гідрогенеруюча компанія «Укргідроенерго».

Довідка ExPro, AICE Hydro – норвезька компанія, яка була заснована в 2016р. Її засновники мають значний досвід в реалізації проектів невеликих ГЕС в Норвегії. Компанія була зацікавлена у приватизації Першотравненої ГЕС (Миколаївська обл) та виражає зацікавленість в інвестиціях в українську малу гідроенергетику.

19:53 / 21 травня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події