«Запоріжгаз Збут» він пояснює як зміняться ціни після скасування ПСО

ТОВ «Запоріжгаз Збут» пояснює скільки коштує газ для запоріжців, як нараховується вартість і як на вартість вплине скасування ПСО.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

На ринку газу України відбулися важливі зміни, які безпосередньо стосуються формування ціни на природний газ для побутових споживачів. З 1 серпня 2020р уряд скасував дію положення про покладання спеціальних зобов'язань (ПСО) на постачальників газу.

Це означає, що тепер ціна на ресурс для населення буде формуватися з урахуванням ринкових факторів. Після скасування ПСО кожен постачальник буде встановлювати ціну щомісяця залежно від того ресурсу, який він сформував для своїх клієнтів.

«Запоріжгаз Збут» продовжує стабільне постачання природного газу своїм клієнтам. У компанії акцентують увагу на необхідності удосконалення механізму формування ціни на природний газ.

«В цих обставинах дуже важливо розробити і впровадити ефективні та дієві інструменти щодо формування ціни газу, а також забезпечити рівний доступ всіх постачальників на ринкових умовах до ресурсу «Укргазвидобування», — говорить директор «Запоріжгаз Збуту» Владислав Вітютін.

Нагадаємо, ціна газу для жителів Запоріжжя і Запорізької області в рамках механізму ПСО в липні склала 2,975 грн за кубічний метр або 0,28 грн за кВт/год.

«Існує хибна думка, що ціна газу фіксована і незмінна. Це не так. З травня 2019 року ціна змінюється щомісяця. Поки діяло положення про покладання спеціальних зобов'язань (ПСО), ціну визначав оптовий постачальник (НАК «Нафтогаз») відповідно до постанови Кабміну і під контролем держави. Що буде з ціною далі, сказати складно. Все залежить від ринку», — прокоментував ситуацію Владислав Вітютін.

Відповідно до встановленого Кабміном механізму ціноутворення, на кінцеву вартість ресурсу впливає середньоарифметичне значення цін природного газу на нідерландському газовому хабі (ТТF) в період з 1 по 22 число кожного місяця, а також вартість послуг з транспортування природного газу до точки входу.

З цієї причини постачальники газу, в тому числі ТОВ «Запоріжгаз Збут», дізнаються ціну тільки в третій декаді місяця поставки.

В рамках ПСО торгова націнка «Запоріжгаз Збут» становила 2,5% від закупівельної ціни газу. Націнка прямувала на підтримку системи обслуговування споживачів (друк квитанцій), оплату комісії банку, підтримку сервісів компанії.

14:55 / 4 серпня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події