«Запоріжгаз Збут» роз'яснює клієнтам, чому в платіжці два рахунки — за споживання та доставку

У грудні 2019р Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг змінила порядок оплати послуг з доставки газу і з початку 2020 року вартість розподілу газу оплачується окремо від газу, як товару.

Про це йдеться в повідомленні ТОВ «Запоріжгаз Збут».

«Розділення платежів відбулося в рамках процедури анбандлінга — розмежування операторів газорозподільних мереж (АТ«Запоріжгаз» в Запорізькій області) та постачальників газу, до яких відноситься компанія «Запоріжгаз Збут». Тут важливо розуміти, що мова не йде про додаткову плату. Доставку оплачували і раніше, так як вона була включена у вартість газу для споживачів», — пояснює ситуацію директор «Запоріжгаз Збуту» Владислав Вітютін.

Плата за розподіл — це плата за обслуговування мереж та доставку. Споживач сплачує за те, що йому цілодобово доступна така послуга, газ знаходиться під потрібним тиском, працює аварійна служба, а критична інфраструктура обслуговується.

Вартість послуги доставки газу розраховується індивідуально.

Розмір плати залежить від обсягів споживання газу. Якщо споживач використав менше кубів, то і за доставку в наступному році він заплатить менше. За основу береться обсяг споживання газу протягом «газового року» — з жовтня по вересень.

Сума кубів газу, спожитого за рік, помножується на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які виплачуються щомісячно протягом року. Таким чином, споживач отримує менше навантаження в опалювальний період. Що стосується безпосередньо ціни газу, то багато споживачів переконані, що ціна фіксована і незмінна. Це не так.

«Ціна газу встановлюється щомісяця НАК «Нафтогаз» відповідно до Постанови Кабміну. Причому ми («Запоріжгаз Збут», — прим. ред.) дізнаємося її тільки 22 числа. Після скасування ПСО (постанова про спецобов’язки, — прим. ред.) ціну щомісяця встановлюватиме кожен постачальник в залежності від того ресурсу, який він сформував для своїх клієнтів», — говорить Владислав Вітютін.

Відокремлення постачальників газу і операторів ГРС, удосконалення механізму формування ціни на природний газ (до настання місяця постачання), визначення постачальника «останньої надії» окремо для кожного регіону, врегулювання проблеми накопичених боргів за період дії ПСО, спрощення механізму зміни постачальника, перехід на енергоодиниці та рівний доступ на ринкових умовах до ресурсу «Укргазвидобування» — все це є необхідними умовами для відкриття вільного європейського ринку газу в Україні.

12:14 / 28 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події