Запаси газу з ущільнених колекторів родовищ на сході України складають 100 млрд куб м - «ДТЕК Нафтогаз»

Розробка родовищ з ущільненими колекторами дозволить Україні суттєво збільшити видобуток газу, про це на конференції V Legal Energy Forum стверджували експерти з «ДТЕК Нафтогаз».

За повідомленням, опираючись на дані Державного балансу, запаси газу ущільнених пісковиків діючих родовищ лише у межах східного нафтогазоносного регіону становлять 100 млрд куб м, з яких майже половина залягає на глибині більше 5000 м. Ці поклади характеризуються низькою пористістю і проникністю, тому їх розробка потребує нових технологій та сучасного обладнання, стверджують у компанії «ДТЕК Нафтогаз».

За чинних ставок ренти видобуток газу з ущільнених колекторів є економічно недоцільним, наголошують експекрти. Тому для реалізації таких проєктів надзвичайно важливим є належне державне стимулювання. За розрахунками «ДТЕК Нафтогаз», розробка ущільнених пісковиків можлива за умови впровадження ставки ренти 1,25% для видобутку газу і 2% – для нафти і конденсату разом з податковими канікулами на 2 роки.  

Крім того, необхідно впровадити низку інших стимулюючих заходів: переглянути і скоротити критерії визначення запасів ущільнених пісковиків; визначати, чи дійсно запаси належать до цієї категорії, на основі сукупності критеріїв та геолого-фізичних характеристик. Також важливо розробити інструкції ДКЗ щодо методики визначення запасів ущільнених колекторів, їх затвердження і постановки на баланс; встановити перелік документів для підтвердження базового і додаткових обсягів видобутку.

«В результаті впровадження таких стимулів для розробки ущільнених пісковиків, Україна зможе додатково отримати щонайменше $4 млрд інвестицій, понад 1 млрд дол. податків та ренти і видобути понад 47 млрд куб м газу. Це важливий крок у напрямі заміщення імпорту газу власним ресурсом та досягнення енергонезалежності України», – зазначила менеджер з регуляторної політики «ДТЕК Нафтогаз» Юлія Боржемська.

12:11 / 24 листопада 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події