Законопроект про скасування ренти та ПДВ для УГВ відповідає вимогам антикорупційного законодавства

Законопроект народних депутатів від «Опозиційної платформи - За життя» про скасування рента та ПДВ на газ, що видобуває АР «Укргазвидобування», відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Такого висновку дійшов Комітет ВР з питань антикорупційної політики на засіданні 30 жовтня. Комітет також запропонував звернути увагу щодо необхідності одночасного запровадження чіткої системи контролю та обліку споживання природного газу, що йде на потреби населення. 

Законопроектом №2126 від 11.09.2019р народних депутатів Олександра Колтуновича, Юрія Бойко, Віктора Медведчука, Нестора Шуфрича та Вадима Рабиновича пропонується внести зміни до Податкового кодексу в частині оподаткування в рамках формування ціни на природний газ для потреб населення.

Зокрема, передбачено скасування плати за користування надрами в рамках видобутку природного газу, видобутого газодобувними компаніями на території України, який буде використовуватися для потреб населення, а також скасування ПДВ на газу, на тариф на транспортування, на тариф на розподіл, на торговельну надбавку постачальника природного газу в розмірі 20%, який використовується для потреб населення.

На думку депутатів ОПЗЖ, дана законодавча новела призведе до істотного зниження закупівельної і відпускної ціни газу, який буде використовуватися для потреб населення, а також тарифів на опалення і гаряче водопостачання. За підрахунками депутатів ціну на газ для населення може бути знижено приблизно на 2800-3000 грн за тис. куб м - до 3900 грн за тис. куб м.

Разом з тим, як зазначається у висновку Комітету ВР з питань бюджету, скасування ренти та ПДВ не призведе до зниження ціни газу для населення, оскільки вона формується відповідно до формули, що враховує ціни на міжнародних хабах та українській біржі. За розрахунками ж Міністерства фінансів, скасування ренти та ПДВ на видобуток газу для означених цілей призведе до скорочення доходів бюджету на рівні 31 млрд грн на рік.

Газ, який постачається для потреб населення на умовах ПСО, добуває державна компанія «Укргазвидобування», що входить до НАК "Нафтогаз України".

18:22 / 1 листопада, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події