Закон про REMIT запровадить кримінальну відповідальність для учасників ринку е/е – Бабій

Після прийняття закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках», який має на меті транспозицію в українське законодавство регламенту (ЄС) № 1227/2011, щодо цілісності та прозорості оптового енергетичного ринку (так званий REMIT), для порушників на ринку електроенергії з’явиться кримінальна та адміністративна відповідальність.

Про це повідомила, член НКРЕКП Ольга Бабій, в інтерв’ю екс-банкіру Андрію Оністрату.

«(Після впровадження регламенту REMIT – ред) З’явиться інструмент впливу на учасників ринку. Їх можна буде карати і кримінальною відповідальністю, і адміністративною… За порушення правил ринку, за «злив» інсайдерської інформації, за мапіпулювання сегментами ринку. З’явиться відповідальність, і тоді з’явиться вже інший рівень можливостей», - зазначила Ольга Бабій.

При цьому, член нацкомісії зауважила, що коли приймали закон про «Ринок електричної енергії»: «Даний закон прийняли без дуже цікавого блоку… Блок називається REMIT (директива ЄС №1227/2011). Що таке REMIT? REMIT – це моніторинг ринку, поняття інсайдерської інформації на ринку, поняття маніпулювання ринком. Ці поняття в законі просто не були прийняті».

Більше того, Бабій розповіла про значну прозорість системи та особливості функціонування REMIT для учасників ринку е/е потужність генерації яких, або споживання перевищує 600 МВт.

«Коли ми відкриваємо REMIT пункт 1 регламенту – уся генерація та усі споживачі країни, з потужністю більше 600 МВт, повинні бути зареєстровані на європейській платформі ACER, для підтвердження інформації про себе. Тобто це цілковита прозорість. Крім простої реєстрації, необхідно буде реєструвати й усю свою діяльність: об’єми, генерацію, продажі, кому продаємо, скільки продаємо, як продаємо», - сказала вона.

При цьому, як зазначає Ольга Бабій, уся генерація буде проти даного законопроекту.

«Усі генерації будуть лобіювати проти, усі «газовики» будуть лобіювати проти, усі будуть проти та всі будуть шуміти. Тому що, як тільки ми його опублікували як свою ініціативу (21 вересня 2020р – ред), та запустили на усі погодження… І вже прийшли зауваження.», - сказала Бабій.

Разом з тим, членкиня НКРЕКП наголосила, що запровадження даного регулювання - вимога Угоди про асоціацію України з ЄС.

Як повідомляло агентство ExPro, 21 вересня НКРЕКП оприлюднила на своєму порталі проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках», за словами Ольги Бабій - це перший законопроект розроблений Регулятором.

Пропозиції та зауваження до цього законопроекту приймаються до 22 жовтня 2020р, а суб’єктом законодавчої ініціативи виступає Кабінет Міністрів України.

 
14:44 / 15 жовтня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події