«Закарпатгаз Збут» закликає «Нафтогаз» за пільговою ціною продавати газ для постачання населенню

ТОВ «Закарпатгаз Збут» звернулось до групи «Нафтогаз» та державного підприємства «Укргазвидобування» з приводу продажу газу українського видобутку за пільговою ціною.

Про це в програмі «Актуальне інтерв’ю» на телеканалі «М-студіо» повідомила директор «Закарпатгаз Збуту» Вікторія Томинець.

За її словами, намагання держави захистити соціально-вразливе населення є зрозумілим, але разом з цим мають бути захищені виробники і постачальники ресурсу.

«18 січня 2021р Кабінетом міністрів було прийнято постанову, де зазначено, що постачальники мають продавати газ кінцевому споживачу за ціною 6,99 гривень за кубометр. Для нас, як роздрібного постачальника, незрозуміло, що за цією постановою стоїть, тому що вона недосконала і неповна. Вона була б повною, якби було зазначено, з якого ресурсу і хто зобов’язаний продати роздрібному постачальнику газ принаймні по 6700 гривень за тисячу кубометрів, щоб він мав 100 гривень дохід і заплатив тариф 163 гривні оператору ГТС», - зазначає Вікторія Томинець.

За її словами, не зрозуміло, хто той оптовий постачальник, який зобов’язаний надати «Закарпатгаз Збуту» такий ресурс.

«Сьогодні газ можна купити в оптовому секторі тільки за високою ринковою ціною, а продати за регульованою. Це значить, що хтось понесе колосальні збитки. Яким чином, хто і в який спосіб має компенсувати цю різницю? Хто зобов’язаний продати нам цей ресурс?», - зазначає директор «Закарпатгаз Збуту».

На її переконання, постанова Кабміну має бути доопрацьованою.

«Необхідно зобов’язати «Укргазвидобування» продавати газ усім постачальникам, які працюють з населенням, за зниженою пільговою ціною. Відповідно, ми зможемо продавати цей газ за ціною 6,99. А поки нам не зрозуміла ця постанова, ця формула, як її реалізовувати. Ми звернулися до групи «Нафтогаз», до «Укргазвидобування» з приводу продати нам ресурс за пільговою ціною. Тому що в ринкових умовах, де ми отримуємо газ, ніхто не готовий поставляти його за такою неринковою ціною», - зазначила Вікторія Томинець.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 18 січня затвердив граничну ціну на природний газ для побутових споживачів – на рівні 6,99 грн/куб м (з ПДВ).

17:10 / 25 січня 2021

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події