«Закарпатгаз» подає в суд на 9 тисяч споживачів-боржників

Станом на 24 липня, всі клієнти АТ «Закарпатгаз» боргують 38 млн грн, компанія надіслала повідомлення про заборгованість найбільшим боржникам і наразі триває підготовка матеріалів для передачі в суд по майже 9 тисячам споживачів.

Про це йдеться в повідомленні компанії. Майже 40 тис клієнтів жодного разу не сплатили за послугу розподілу (доставки) газу, сумарний борг цих осіб перевищує 19 млн грн.

Примусове стягнення боргів у судовому порядку призведе до додаткових фінансових витрат. Споживачу доведеться сплатити судовий збір, а також оплатити правничу допомогу. Таким чином, у більшості випадків сума додаткових витрат перевищить суму, яку споживачеві слід сплатити за послугу з розподілу (доставки) газу. Наприклад, мінімальний розмір судового збору становить 2100 грн.

«На час карантину дійсно запроваджений мораторій на нарахування пені, штрафів та відключення газу за борги. Однак, стягнення боргу у судовому порядку — немає. На жаль, ми змушені вдаватися до таких непопулярних методів, оскільки кошти, які надходять від плати за послугу з розподілу — єдине джерело фінансування діяльності компанії. Невчасні розрахунки ставлять під загрозу безперебійне та безпечне газопостачання всієї області», — прокоментувала комерційна директорка «Закарпатгаз» Юлія Соколова.

Кошти, сплачені споживачами за розподіл газу, витрачаються на роботу аварійно-диспетчерської служби, ремонт та заміну газопроводів, повірку лічильників, обслуговування старих та встановлення нових газорозподільчих пунктів (ШГРП), сервісне обслуговування клієнтів тощо.

Сьогодні в Закарпатті 170 км газопроводів експлуатуються понад 40 років. Їх міняти слід першочергово.

Крім того, газові підземні мережі в Закарпатті знаходяться під додатковим навантаженням. Сейсмологічна активність, систематичні паводки та підвищена кислотність грунтів – це ті чинники, які призводять до скорочення терміну експлуатації газових мереж та збільшення кількості аварійних ситуацій.

17:06 / 24 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події