Заборгованість «Чернівцітеплокомуненерго» на 1 лютого зросте до рекордних 50 млн грн

Станом на січень 2021р борг МКП «Черінвцітеплокомуненерго» за розподіл газу перед АТ «Чернівцігаз» перевищив 35 млн грн.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

На 1 лютого, сума заборгованості тепловиків прогнозовано збільшиться до 50 млн грн. Такі масштаби ухилення від оплати послуг Оператора ГРМ провокують накопичення заборгованості по всьому ланцюжку доставки газу та ставлять під загрозу стабільності газопостачання регіону загалом. За 2020р, рівень розрахунків «Чернівцітеплокомуненерго» перед «Чернівцігаз» склав 51%.

В результаті цього, загальна сума заборгованості теплопостачального підприємства за отримані послуги розподілу газу перевищує 35, 2 млн грн.

Окрім цього, за двома судовими рішеннями 2019 та 2020рр, на міське комунальне підприємство накладено штрафи та пені в розмірі 1,7 млн грн, по яких також підприємство не виконало своїх зобов’язань. Через постійні порушення договірних відносин, «Чернівцігаз» ще в листопаді 2020р звернувся до «Чернівцітеплокомуненерго» з вимогою самостійно припинити відбір газу.

Підприємство було повідомлено, що в разі невиконання цієї вимоги, згідно з Кодексом ГРМ щомісяця до суми боргу додатково буде нараховуватися сума компенсації.

В грудні 2020р такі донарахування склали 4,3 млн, на кінець січня додадуться ще 8,2 млн грн. Така сума компенсації буде нараховуватися комунальному підприємству до припинення споживання газу або погашення заборгованості, як того вимагає законодавство. «На перше лютого заборгованість тепловиків зросте до рекордних 50 мільйонів гривень. Для порівняння, обсяг інвестицій, який передбачений Планом розвитку газорозподільних мереж на 2021 рік складає 37,7 млн грн. Така ситуація є неприпустимою. І якщо найближчим часом не буде суттєвих змін, ми звернемося до суду за примусовим стягненням боргу, що в свою чергу призведе до нарахувань пені та штрафів та ускладнить фінансове становище комунального підприємства», - пояснює комерційний директор «Чернівцігаз» Дмитро Голубченко.

Згідно з роз’ясненнями НКРЕКП, з 2018р, регулювання діяльності МКП «Чернівцітеплокомуненерго» здійснюється Чернівецькою міською радою.

Тут же зазначено, що з 2018 по 2020рр, рішень щодо встановлення тарифів на теплову енергію чи коригування окремих складових витрат у структурі тарифів муніципалітетом не приймалося.

За висновком державного регулятора, саме це негативно вплинуло на формування нормативів розподілу коштів, зокрема й накопичення заборгованості перед «Чернівцігаз».

11:30 / 22 січня 2021

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події