Спецдозволи на користування надрами хочуть дозволити продавати - проект Кодексу про надра

На засіданні робочої групи з розробки концепції нового Кодексу про надра, яке відбулося у Міністерстві енергетики та захисту довкілля 23 січня, вирішили, що уся вторинна геологічна інформація повинна бути безкоштовною та доступною онлайн, а спецдозволи на користування надрами дозволять продавати повністю або частково. Про це повідомляє пресслужба Держгеонард.

За повідомленням, у засіданні взяли участь фахівці Державної служби геології та надр України та представники профільних асоціацій, зокрема Асоціації газовидобувних компаній, Федерації роботодавців України, Американської торговельної палати, Національної асоціації добувної промисловості.

Фахівці з розробки концепції нового Кодексу визначились, що дозвіл на користування надрами необхідно видавати за результатами прозорих електронних аукціонів. А отримання дозволу на конкурсі, можливо буде при укладанні угод про розподіл продукції, зазначили в повідомленні.

Також в пресслужбі відзначили, що з метою розвитку ринку надрокористування, в новому Кодексі планують визначити спецдозвіл - об’єктом цивільних прав, який можна придбати чи продати повністю або частково, надати в заставу та отримати фінансування, так як така практика успішно використовується у багатьох країнах із розвиненою видобувною галуззю.

Робоча група запропонувала передбачити п’ятирічний строк дії ліцензії на геологічне вивчення надр із можливістю продовження ще на п’ять років (не більше десяти років загалом). Строк дії ліцензії на видобування пропонують встановити до 25 років, а на розробку шельфу Чорного та Азовського морів – до 40 років.

Крім того у повідомленні йдеться, що члени робочої групи дійшли згоди щодо необхідності оцифрувати усю вторинну геологічну інформацію та забезпечити безкоштовний онлайн доступ до неї. А первинна геологічна інформація, повинна бути переоцінена у бік зменшення її вартості.

Як повідомлялось раніше,Президент Володимир Зеленський дав доручення Міністерству енергетики та захисту довкілля, завершити підготовку оновленого Кодексу про надра у шестимісячний термін.

 

14:23 / 27 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події