З огляду на готовність учасників до нового ринку е/е, його запуск необхідно перенести на 1 жовтня, - USAID

Проект енергетичної безпеки (ESP) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), на своїй сторінці Facebook, заявляє, що підтримує відтермінування дати запуску нового ринку електроенергії щонайменше на три місяці, з 1 липня на 1 жовтня.

«З огляду на сьогоднішній рівень готовності учасників ринку до відкриття сегментів оптового ринку у передбачений законодавством термін, Проект ESP, як і раніше, підтримує перенесення дати відкриття ринку щонайменше на три місяці (тобто, на 1 жовтня 2019 р.)», - йдеться в повідомленні.

При цьому, Проект ESP, рекомендує, аби ринок залишався у «Безпечному режимі» до того часу, поки частково обмежені таким режимом ризики, пов'язані з ринковою концентрацією, комерційним обліком тощо, не будуть усунені або контрольовані належним чином, аби забезпечити умови для надійного постачання українським споживачам електроенергії належної якості за прийнятними цінами.

«Станом на сьогодні рівень готовності учасників ринку до відкриття сегментів оптового ринку у передбачений законодавством термін (включаючи готовність регуляторної бази, ІТ-систем, комерційного обліку, механізмів фінансових гарантій тощо) все ще залишає підстави стверджувати про наявність певних ризиків для ефективного функціонування ринку у разі його запуску з 1 липня 2019 року. Ці ризики посилюються концентрацією ринкової ваги у сегменті генерації, що може спричинити зростання цін для українських споживачів», - йдеться в повідомленні.

Також, проект запропонував концепція «Безпечного режиму» для відкриття та функціонування оптового ринку електроенергії, яка включає нижченаведені обмеження у перехідному періоді, які спрямовані на мінімізацію фінансових та технічних ризиків:

  • Механізм запровадження спеціальних обов’язків для захисту побутових споживачів від зростання цін;
  • Правила централізованого ринку двосторонніх договорів зі стандартизованими продуктами на базі торговельної платформи для електронних аукціонів; • Правила розрахунку та запровадження цінових обмежень на двосторонньому ринку та ринку на добу наперед;
  • Обмеження у перехідному періоді на балансуючому ринку та ринку допоміжних послуг з метою підтримки стабільної роботи електроенергетичної системи з одночасним уникненням негативних фінансових наслідків через проблеми комерційного обліку та відсутність досвіду у учасників ринку (наприклад, використання механізмів існуючої системи обліку з удосконаленнями, щомісячні фінансові розрахунки із активацією авансових добових платежів у разі перевищення певного порогу небалансу, ціноутворення небалансів на основі рівнів небалансу тощо).

Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

16:35 / 10 червня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події