«Юнайтед Енерджі» подасть позов проти «Центренерго», якщо держкомпанія перепродасть законтрактовані обсяги

Компанія «Юнайтед Енерджі» буде подавати позов проти ПАТ «Центренерго» та вимагатиме зупинити акредитацію генеруючої компанії на «Українській енергетичній біржі», якщо виробник продасть на біржі ресурс (електроенергію) березня, який раніше викупила «Юнайтед Енерджі».

Про це 12 березня повідомив заступник директора з комерційних питань «Юнайтед Енерджі» Павло Явтушенко, під час online-зустрічі, організованою Energy Club.

«Все що стосується договірних обов’язків в рамках місяця поставки – це березень місяць, то звичайно ми будемо подавати позов проти компанії», - сказав Явтушенко.

Він також пояснив, що компанія «Юнайтед Енерджі» не мала б ніяких претензій до «Центренерго», якби генеруюча компанія виставляла на продаж додаткові обсяги генерації, а не ті обсяги, які згідно контрактів та позиції «Юнайтед Енерджі», призначаються останній.

«На сьогодні у компанії («Центренерго» - ред.) є зобов’язання перед покупцем, адже були проведені публічні торги на «Українській енергетичній біржі», а вона безпідставно та безапеляційно відмовилася їх виконувати і намагається продавати ці ж обсяги іншим покупцям. В цьому нема ніякої логіки, більш того є пряме порушення правил ведення бізнесу і правил ведення торгів на УЕБ», - підкреслив Явтушенко.

За його словами, «Юнайтед Енерджі» також буде вимагати скасувати акредитацію «Центренерго» на УЕБ, якщо генеруюча компанія проведе торги.

«Нічого іншого, ніж вимагати в юридичній площині призупинення акредитації компанії «Центренерго» на «Українській енергетичній біржі»… я не бачу сенсу», - додав він.

Адвокат «Юнайтед Енерджі» Світлана Вовк сказала, що «Центренерго» в ході переговорів повідомило, що може забезпечити для покупця поставку до кінця березня обсяги потужністю лише 550 МВт, на що погодилася «Юнайтед Енерджі». Разом з тим, державна компанія вирішила провести аукціон на продаж законтрактованих 150 МВт.

«Сьогодні ми побачили, що 12 березня о 17:00 стартує аукціон на «УЕБ», на якій «Центренерго» виставляє обсяг електричної енергії, який вже оплачений компанією «Юнайтед Енерджі»… Ми наголошуємо на необхідності допоставити компанії оплачений товар або повернути гроші», - сказала юрист.

Як повідомляло агентство ExPro, 3 березня 2020р компанія «Центренерго» у 5 разів зменшила обсяг постачання електроенергії на адресу «Юнайтед Енерджі», за даними держкомпанії, через наявність протермінованої заборгованості у 725 млн грн.

У відповідь, 5 березня представники «Юнайтед Енерджі» повідомили, що їх компанія проводила оплату відповідно до факту поставки електроенергії та переплатила державній «Центренерго» 150 млн грн. Явтушенко зазначав, що підписаний контракт передбачає поставку обсягу електроенергії потужністю 1,5 ГВт на період з початку січня – до кінця березня 2021р.

Довідка ExPro, 29 грудня 2020р «Центренерго» на майданчику УЕБ продало компанії «Юнайтед Енерджі» електроенергію (базове навантаження) потужністю - 1000 МВт, у період з 1 січня – по 31 березня 2021р. Компанія «Юнайтед Енерджі» придбала дані обсяги по 1160 грн/МВт-год. Загальна вартість придбаного ресурсу держкомпанії становила 2,16 млрд грн.

12 березня компанія «Центренерго» планує провести аукціон з продажу електроенергії (базове навантаження), потужністю - 150 МВт, з періодом відпуску протягом 17-31 березня. Держпідприємство встановило стартову ціну на рівні – 1700 грн/МВт. Загалом компанія планує отримати 91,5 млн грн.

13:18 / 12 березня 2021

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події