Невирішене питання оплати небалансів призведе до накопичення 10 млрд грн боргів у галузі - Макогон

Основний ризик роботи нового оператора ГТС України - неврегульоване питання оплати небалансів на ринку, і якщо до кінця року не його врегулювати, то сума неоплаченої різниці між заявленим та фактичним споживанням газу у грошовому еквіваленті сягне 10 млрд грн. Про це повідомив генеральний директор ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) Сергій Макогон в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За інформацією ОГТСУ, близько 50% негативних небалансів припадає на підприємства ТКЕ, багато з них не має договору на постачання газу з НАК «Нафтогаз України», проте отримує газ, а несанкціоновані відбори у вигляді небалансів перекладаються на операторів ГРМ.

«Так, теоретично облгази повинні припинити подачу газу на такі підприємства, але всі ж розуміють, що в опалювальний сезон ніхто їх не відключить», - зазначив Макогон, додаючи, що зараз йде процес децентралізації, багато грошей на місцях і місцева влада повинна надавати фінансову гарантію для своїх підприємств ТКЕ.

За його словами, у разі невирішення проблеми небалансів, більша частина коштів, отриманих за транзит російського газу, піде на покриття небалансів.

На думку Макогона, у кожного облгазу має бути постачальник, який би ніс відповідальність за всі відбори газу оператора ГРМ. 

Він також виступив за підвищення тарифів операторів ГРМ до економічно обгрунтованого рівня. «З моєї точки зору тарифи потрібно збільшувати. Потрібно переглянути всі вихідні цього тарифу. Основна проблема – в тариф не включені всі обсяги газу для виробничо-технологічних витрат...Якщо існують підозри, що вони крадуть газ, то з цим повинні розбиратися відповідні правоохоронні органи та служби. Але давати їм тариф, який не відповідає їхнім затратам – неправильно. Без економічно обґрунтованих тарифів не зможе запрацювати повноцінний ринок газу», - наголосив Макогон.

Нагадаємо, НКРЕКП 24 грудня підвищила тарифи на розподіл природного газу для 44 операторів ГРМ протягом І півріччя 2020р у середньому на 75% (на 30-200% у залежності від компанії). Разом з цим, більшість облгазів зазначають, що нові тарифи все ще не покривають всі необхідні витрати.

16:13 / 15 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події