Weatherford Ukraine вперше у Європі застосувала технологію FMR на замовлення «ДТЕК Нафтогаз»

ТОВ «ДТЕК Нафтогаз» провів комплекс високотехнологічних геофізичних досліджень у свердловині №59 Мачухського родовища з залученням компанії ТОВ «Везерфорд Україна». Про це повідомляє пресслужба компанії.

За даними повідомлення, однією зі складових досліджень стала перша в Європі робота з використанням технології Focused Magnetic Resonance (FMR) власної розробки компанії Weatherford.

Це дозволило на якісно новому рівні оцінити фільтраційно-ємнісні властивості основного продуктивного карбонатного колектору турнейських відкладів, підтвердити прогнозну продуктивність свердловини №59, актуалізувати постійно-діючу геолого-технологічну модель та оптимізувати подальшу програму розробки родовища в цілому, зазначили в компанії.

Методика досліджень полягає в наступному: в приладі FMR використовується сильне магнітне поле для впливу на ядра водню в заданому обсязі навколо інструменту. Сильні постійні магніти створюють перед антеною градієнтне магнітне поле, що поляризує ядра водню у пласті. Чутлива антена інструменту використовується і як передавач, і як приймач. Як тільки пласт поляризовано, на антену подається імпульс високої потужності, щоб «перекинути» ядра. Після завершення перекидального імпульсу антена виводиться у режим чутливого прослуховування для вимірювання результуючого радіочастотного поля по мірі того, як ядра водню повертаються у свій природний стан. Ефект, що вимірюється FMR, має прямий зв'язок зі структурою порового простору та фільтраційно-ємнісними властивостями пласта-колектору, а фокусування дозволяє отримувати більш достовірні дані, в тому числі з малопотужних та ущільнених прошарків гірських порід.

Довідка ExPro

ТОВ «ДТЕК Нафтогаз» – найбільша приватна газовидобувна компанія в Україні. У 2020р збільшило видобуток на 11%, до 1,84 млрд куб м природного газу, в порівнянні з видобутком попереднього року, що є історичним рекордом серед приватних газовидобувних компаній у галузі. 100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.

ТОВ «Везерфорд Україна» (керівник: Олександр Тертиченко, засновники: «Везерфорд Глобал Продактс Лімітед» та «Лінкбірд Лімітед») - є представником Weatherford International в Україні. Weatherford - одна з найбільших багатонаціональних компаній з обслуговування нафтогазових родовищ, що надає інноваційні рішення, технології та послуги в нафтовій і газовій галузі. Компанія працює в більш ніж 80 країнах і має мережу з 620 локацій, включаючи виробничі, сервісні, науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, навчальні заклади.

16:41 / 23 лютого 2021

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події