Вугільний посередник «Центренерго», пов’язаний з Коломойським боргує шахтарям 250 млн грн

Компанія ТОВ «Укрвуглезабезпечення груп», що була посередником з поставки вугілля між державними шахтами та ПАТ «Центренерго», та яка пов’язана з бізнесменом Ігорем Коломойським, заробила на продажу вугілля «Центренерго» 120 млн грн за 2 міс, і при цьому заборгувала шахтарям 250 млн грн. 

Про це стало відомо із розслідування журналістів Bihus.Info: «Оточення Коломойського через художницю з Черкас «відкусило» в держави третину мільярда на вугіллі».

«У січні-лютому «Укрвуглезабезпечення груп» продала «Центренерго» близько 400 тисяч тонн вугілля. Це вугілля компанія купувала у шахт в середньому за 1200 грн/тонна, а перепродавала «Центренерго» за середньою ціною 1640 грн/тонна. З врахуванням витрат на збагачення купленого вугілля, орієнтовний заробіток фірми лише за два місяці – 120 млн грн», - йдеться у матеріалі розслідування Bihus.Info.

Водночас, за даними співрозмовників Bihus.Info в Міністерстві енергетики, компанія не заплатила шахтам за вугілля близько 250 млн грн.

Як повідомив діючий директор «Центренерго» Юрій Власенко, попередній менеджемент «Центренерго» сплачував за вугілля «Укрвуглезабезпечення груп», проте дана компанія не розраховувалась з шахтарями.

«Через це шахтарі в березні навіть приїжджали на мітинг у Київ. З урахуванням цього боргу, «заробіток» «Укрвуглезабезпечення груп» міг сягнути 370 мільйонів гривень», - повідомляють журналісти.

Разом з тим, «Укрвуглезабезпечення груп» зареєстрована в салоні краси на околиці Києва. Відповідно до держреєстру, єдиною власницею фірми є 27-річна черкащанка Анастасія Єрмолович. Батьки Єрмолович - Олена та Сергій, працюють у фірмах, що належать оточенню та друзям бізнесмена Ігоря Коломойського.

Як зазначають журналісти, з урахуванням останньої «вугільної схеми» фірми, пов’язані з Коломойським, за півтора роки заробили на «Центренерго» понад 3,5 млрд грн, включаючи операції з придбанням електроенергії та постачанням газу на ТЕС держкомпанії.

Як повідомляло агентство ExPro, після зміни менеджменту 18 березня «Центренерго» вказало на компанію-посередника, що не розрахувалась з держшахтами - ТОВ «Укрвуглезбагачення груп».

11:24 / 7 квітня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події