Вставка постійного струму між ОЕС та ENTSO-E може бути збудована до середини 2020р – «Укренерго»

Вставка постійного струму, яка на сьогодні проектується НЕК «Укренерго» разом зі спеціалістами Світового банку та покликана забезпечити додатковий, потужний канал імпорту електроенергії в Україну, може бути збудована до середини 2020р, а вартість її будівництва може окупитися протягом одного року її роботи. Таку оцінку даного проекту під час прес-конференції 13 серпня озвучив голова «Укренерго» Всеволод Ковальчук.

«Коли ми зрозуміли, що модель ринку призводить до значних викривлень і нам необхідно підсилювати конкуренцію за рахунок імпорту, було обраховано ціноутворення за рахунок вставки постійного струму. Попереднє дослідження, яке робило «Укренерго» (воно опиралося на дані Світового банку), показало, що вставка постійного струму потужністю 600 МВт може забезпечити такий ціновий вплив на ОЕС України, який дозволить зекономити витрачені €150 млн (це максимум, відповідно до оцінок Світового банку, наші оцінки нижчі) протягом одного року за рахунок пониження цін внаслідок додаткової конкуренції», - пояснив він.

За словами Ковальчука, якщо вставка буде побудована до 2022р включно, то вона є абсолютно feasible (економічно та технічно обґрунтованою), навіть без урахування її подальшого використання після повної синхроніхації з ENTSO-E, яка запланована на 2023р.

«Якщо ТЕО, яке розробляється Світовим банком, буде зроблене вчасно, – до кінця поточного року і ми зможемо вийти на фінансування проекту і проведення тендерних процедур з середини наступного року, вставка може бути збудована до середини 2020 року, тобто біля півтора року вона буде гарантовано знаходитися в роботі», - вважає Ковальчук.

Коментуючи необхідність будівництва вставки постійного струму, голова «Укренерго» зазначив, що уряди України за історію незалежності вже два рази відмовлялися від намірів інтеграції в європейський ринок електроенергії (що підтверджує важливість роботи вставки до повної синхронізації), крім того, на фоні відсутності ринку допоміжних послуг, на сьогодні значно зросли короткотривалі перетоки електроенергії з енергосистемою Росії, крім того Україна досить часто стикається з проблемами дефіциту палива на складах теплової генерації.

«Вставка – це не лише торговий інструмент, це також дуже важливий елемент операційної безпеки», - резюмував голова «Укренерго».

Довідка ExPro, вставка постійного струму — об’єкт, призначений для перетворення змінного струму у постійний та навпаки. Здебільшого їх використовують для передачі електроенергії між несинхронізованими енергосистемами змінного струму, якими являються ОЕС України та ENTSO-E. «Укренерго» планує збудувати вставку потужністю 600 МВт на кордоні між ОЕС та Островом Бурштинської ТЕС, який являється частиною ENTSO-E.

10:53 / 14 серпня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події