Віртуальний імпорт газу з Польщі становить 5,5 млн куб м на добу

Обсяги імпортованого природного газу без його фізичної прокачки з Польщі станом на 23 січня становили 5,5 млн куб м, повідомив директор ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) Сергій Макогон на своїй сторінці у Facebook.

Підписання прямих угод між операторами ГТС України та Польщі 1 січня дозволило українським компаніям імпортувати природний газ з Польщі шляхом заміщення його на газ, який Україна транспортує до Європи. "Скажімо, якщо є заявка на транзит газу з РФ до Польщі в обсязі 9 млн куб м на добу і в цю ж добу є заявка на імпорт газу з Польщі в обсязі 2 млн куб м, то фактично транспортується через кордон лише 7 млн куб м", - пояснив Макогон.

За його словами, раніше віртуальному імпорту перешкоджав історичний контракт на транзит, через що всі обсяги газу необхідно було прокачувати фізично. «Відповідно, це вимагало витрат на прокачування газу, але найголовніше - ми були обмежені технічними можливостями трубопроводу Германовичі. Зараз таких обмежень немає і ми можемо шляхом віртуального реверсу імпортувати весь обсяг газу, який фізично йде з України в Польщу», - додав директор ОГТСУ.

За даними «Оператора ГТС України», Україна може імпортувати приблизно 9 млн куб м газу через ГВС «Дроздовичі» шляхом віртуального імпорту (на рік – 3,3 млрд куб м).

Макогон також додав, що найближчим часом стане доступним також віртуальний реверс з інших напрямів. «Оператори цих країн працюють над цим завданням. З нашого боку ми вже готові», - зазначив він.

За даними АТ «Укртрансгаз», протягом 2019р Україна імпортувала 1,4 млрд куб м газу з Польщі. За оперативними даними ОГТСУ у 2020р фізичний імпорт з польського напряму здійснювався протягом 15-21 січня, обсяги фізичного імпорту – до 1 млн куб м.

Як повідомляв ExPro, ОГТСУ вважає поки що недоцільною побудову інтерконектора між Україною та Польщею.

12:52 / 24 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події