Європейські ціни на природний газ у понеділок зросли на 7%, оновивши рекорд

Спотові ціни на природний газ на найбільшому газовому хабі Європи TTF (Нідерланди) у ході торгів 11 січня досягли нових максимумів – €22,8/MWh (найвище значення, зафіксоване протягом дня). Таким чином, ціни Day Ahead досягли максимуму з грудня 2018р. При переводі у гривні вартість газу складає понад 9 900 грн/тис куб м (з ПДВ).

Разом з тим, на закриття торгів ціна Day Ahead становила €21,69/MWh, на €1,1/MWh або на 7% вище, ніж попереднього дня. Ресурс січня BoM (Balance of Month – рівномірні поставки протягом місяця) наприкінці дня торгувався по €22,5/MWh – найвище значення у понеділок.

Ф’ючерсні ціни на ресурс лютого (Front Month) 11 січня також досягли нових рекордів – €22,6/MWh, також найвище значення за останні два роки.

Ціни на природний газ продовжили зростання у понеділок, не дивлячись на незначне зниження цін на інші енергоносії, зокрема на нафту. Причини зростання залишають ті ж – холодна погода у Європі та різке скорочення поставок LNG.

На сьогоднішній день весь зайвий LNG йде до Азії, де протягом понеділка (11 січня) ціни на LNG оновили історичний рекорд, досягнувши $28,2/MMBtu, на 32% вище, ніж у п’ятницю.

Разом з тим, ціни на природний газ в Україні залишаються суттєво нижчими, ніж у Європі. Так, за даними ExPro, січневий ресурс протягом понеділка торгувався у діапазоні 8 250 – 8 400 грн/тис куб м (з ПДВ), приблизно на 1 500 грн/тис куб м нижче, ніж у Європі. Крім того, ціни на газ на українському ринку відносно стабільні – у порівнянні з попереднім тижнем зростання становить близько 100 грн/тис куб м (менше 1%).

Причиною такої ситуації можуть бути рекордні запаси газу в ПСГ, відносно тепла погода та відсутність активної торгівлі на ринку у зв’язку з довгими вихідними. Як повідомляло ExPro, ОГТСУ обмежує експорт газу з митного складу до Польщі, що свідчить про проблеми з швидким постачанням газу для продажу його у Європі, де вищі ціни.

20:11 / 11 січня 2021

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події