«Вода Донбасу» відмовляється від врегулювання питання незаконного споживання електроенергії – «Укренерго»

НЕК «Укренерго» заявляє, що станом на 12 квітня питання електропостачання КП «Вода Донбасу» лишається неврегульованим, а саме підприємство відмовляється від його вирішення.

Про це йдеться в повідомленні на сайті НЕК.

Згідно повідомленню, незважаючи на попередження від «Укренерго» підтвердити готовність електроустановок до безпечного знеструмлення та переключення абонентів на інші джерела живлення, «Вода Донбасу» вперто ігнорує законодавчі вимоги та приписи НЕК.

«Комісія у складі фахівців «Укренерго» була не допущена до перевірки енергообєктів, про що складено відповідний акт», - йдеться в повідомленні.

Крім цього зазначено, що «Вода Донбасу» проігнорувала вимогу шукати нового постачальника та не виявило ініціативи щодо врегулювання потенційно кризову ситуацію в інтересах своїх споживачів — мешканців Донбасу.

Також «Укренерго» заявляє, що збільшення боргу КП «Вода Донбасу» негативно впливає на увесь енергоринок. Адже без вирішення проблеми незаконного споживання борги цього КП стануть важким фінансовим тягарем для учасників оптового ринку електроенергії.

Тому, 12 квітня «Укренерго» надіслало КП «Вода Донбасу» чергове звернення щодо необхідності надати необхідні підтвердження готовності до припинення електропостачання.

«Сподіваємося на активну участь у вирішенні гостро-соціальної проблеми регіональної та державної влади як в інтересах споживачів так і заради уникнення економічної дискримінації учасників оптового ринку електроенергії», - йдеться в повідомлення.

Як повідомляв ExPro, ПАТ «Донбасенерго» заявляє, що 8 квітня, в зв’язку з ситуацією щодо електрозабезпечення КП «Вода Донбасу», було вимушене звернутися до Ради національної безпеки та оборони (РНБО) щодо вжиття заходів, спрямованих на стабільне забезпечення питною водою мешканців Донецької області. Також компанія вважає необґрунтованими будь-які звинувачення оператора системи розподілу АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» в порушенні ліцензійних умов з боку Слов’янської ТЕС.

9 квітня «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля» заявив, що попри вимогу постачальника «останньої надії» ДПЗД «Укрінтеренерго» про відключення від енергомережі КП «Вода Донбасу» в м. Слов’янськ (Донецька обл.), генеруюча компанія «Донбасенерго» продовжує незаконно постачати електроенергію для підприємства. Таким чином, ОСР вважає, що «Донбасенерго» порушує ліцензійні умови і це є приводом для анулювання ліцензії для компанії.

1 квітня в КП «Вода Донбасу» сплинув строк договірних відносин з «Укрінтеренерго», а комунальне підприємство не знайшло нового постачальника. Поставка «останньої надії» була визначена законом на період трьох місяців, починаючи з 1 січня 2019р. Тариф ПОН був на 25% вище ринкової вартості електроенергії. Споживачі ПОН мали до квітня знайти нового постачальника на ринкових умовах. Тим компаніям, які не змогли знайти постачальника, розподільчі компанії повинні зупинити електрозабезпечення адже споживання на бездоговірній основі згідно законодавства вважається крадіжкою електроенергії. На початку квітня вже були відключені ряд державних вугледобувних шахт та приватних компаній, які не знайшли нового постачальника.

За даними НКРЕКП, борг «Води Донбасу» перед «Укрінтеренерго» за три місяці поставки становив 180 млн грн. 26 березня підприємство «Вода Донбасу» оголосило тендер на закупівлю електроенергії (356 млн кВт-год) на суму 950 млн грн з очікуваною ціною 2,68 грн/кВт-год.


Підписуйтесь на нашу Facebook сторінку: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

17:26 / 12 квітня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події