«Вінницягаз» направив 34 тис досудових попереджень клієнтам-боржникам

48 млн грн заборгували споживачі Вінниччини за розподіл газу АТ «Вінницягаз» на 1 жовтня поточного року.

Про цей йдеться в повідомленні компанії.

Понад 60% усіх боргів припадає на побутових споживачів. 18 млн грн затримали в оплаті тепловики. Боржникам направлені близько 34 тис досудових попереджень про необхідність погашення боргу. Новий порядок розрахунків за розподіл газу та карантинні обмеження згубно позначилися на платіжній дисципліні.

Споживачі головним чином розібралися з окремою платіжкою та сплачують за доставку газу вчасно. Однак, є й такі, що зволікають з оплатою. Так, за надані послуги доставки газу станом на 1 жовтня поточного року побутові споживачі заборгували «Вінницягазу» майже 28 млн грн. Ще 20 млн грн боргу мають підприємства, установи та організації.

З них понад 18 млн грн недоотримало підприємство від теплопостачальних організацій регіону. Напередодні опалювального сезону такий рівень оплат викликає серйозне занепокоєння. Адже плата за розподіл – це кошти, необхідні для забезпечення технологічного процесу безперебійної та безпечної доставки газу мережами до кожного споживача, утримання газопроводів та обладнання, їх оновлення, ремонту та реконструкції, підтримки належного тиску газу тощо.

За рахунок тарифних коштів здійснюється повірка, ремонт та заміна лічильників, функціонує аварійно-диспетчерська служба, центри обслуговування клієнтів тощо. В умовах карантину заборонено відключати від газопостачання боржників - побутових споживачів, нараховувати їм штрафи і пені за несвоєчасну оплату спожитих житлово-комунальних послуг.

Наслідком цього державного рішення є глибока криза неплатежів у газовій сфері, яка наростає і вкрай згубно впливає на можливості газорозподільних підприємств підготувати мережі до осінньо-зимового періоду.

«Санкції до боржників за прострочення оплати розподілу газу компанія поки не застосовує. Однак, під час карантину немає мораторію на стягнення боргів в судовому порядку. В умовах, що склалися, підприємство вимушено вдається до крайніх заходів. Боржникам вже надіслано майже 34 тис досудових попереджень про необхідність сплатити за надану послугу» - пояснює комерційний директор «Вінницягазу» Володимир Антошко.

На жаль, нарощують борги і отримувачі субсидій. Компанія передає органам соціального захисту населення списки споживачів, що боргують більше трьох місяців.

У разі не оплати такої заборгованості житлова субсидія на опалювальний період не призначатиметься. «Вінницягаз» закликає усіх споживачів у цей непростий для всієї країни час дотримуватись платіжної дисципліни.

Ваша своєчасна оплата послуги розподілу газу – це, насамперед, інвестиції у вашу ж безпеку та комфорт у сезон низьких температур.

18:05 / 16 жовтня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події