Уряд свідомо зриває сертифікацію «Укренерго» - Ковальчук

Уряд свідомо зриває сертифікацію НЕК «Укренерго», адже вони передбачили у законодавстві можливість сертифікації виключно згідно моделі Ownership Unbundling, яка передбачає передачу магістральної мережі у власність оператору, проте не передали мережі і не змінили законодавство, щоб застосувати модель Independent System Operator (ISO), що дозволяє «Укренерго» управляти мережами та бути сертифікованим.

Такий коментар у соціальній мережі Facebook у відповідь на нещодавнє повідомлення Секретаріату Енергетичного Співтовариства щодо процесу сертифікації «Укренерго» опублікував голова компанії Всеволод Ковальчук.

«У ОГТС (ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» - ред.) законом передбачена опція сертифікації по моделі ISO, у Укренерго - виключно OU (Ownership Unbundling – ред.). В OU оператор має бути власником. КМУ не передав нам мережі у власність. Закони міняти теж відмовилися. Тому такий результат. Свідомий зрив сертифікації», - написав він.

Як повідомляло агентство ExPro, в середині серпня 2019р «Укренерго» подало до НКРЕКП документи для проходження сертифікації.

На початку жовтня 2019р комісія прийняла постанову про попередню сертифікацію «Укренерго». В цьому документі регулятор зазначив, що для прийняття остаточного рішення необхідно внести зміни в закон «Про ринок електроенергії», які б дозволили «Укренерго» отримати право господарського відання над магістральними мережами.

27 січня 2020р голова НКРЕКП Валерій Тарасюк заявив, що підтримує сертифікацію «Укренерго» та планує рухатися згідно моделі ISO, яка на відміну від моделі Ownership Unbundling дозволить системному оператору не бути власником магістральної мережі (вона залишиться державною) і пройти процес сертифікації.

На початку лютого «Укренерго» повідомило, що звернулося до органів влади з проханням винести в парламент законопроект, який дозволить застосувати модель ISO. Ще до цього голова Секретаріату Енергоспівтовариства Янез Копач закликав парламентарів підтримати згадану законодавчу ініціативу.

13 лютого Секретаріат закликав НКРЕКП сертифікувати «Укренерго» протягом двох місяців. В Енергоспівтоваристві вважають, що сертифікація «Укренерго» не може відбуватися згідно моделі Ownership Unbundling, адже український оператор не володіє мережами та не користується правами, які були б еквівалетні володінню ними.

Сертифікація – це умова для набуття «Укренерго» статусу спостерігача та подальшого руху в ENTSO-E, приднання до Inter Transmission System Operator Compensation Mechanism.

10:43 / 17 лютого, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події