Виробництво водню сприятиме декарбонізації експортних галузей української економіки – Олексій Рябчин

Реалізація проектів з виробництва водню в довгостроковій перспективі сприятиме декарбонізації орієнтованих на експорт секторів української економіки, вважає радник голови правління НАК «Нафтогаз України» з питань розвитку низьковуглецевих бізнесів та зеленого курсу ЄС Олексій Рябчин. Про це повідомляє пресслужба Нафтогазу.

«Ми говоримо про можливості виробництва в Україні водню з метою експорту, або переробки, наприклад, в «зелений» аміак. Останній може як транспортуватися до ЄС, так і бути використаний на внутрішньому ринку агрокомпаніями для відповідності високим екологічним критеріям преміальних ринків ЄС. Також мова може йти, наприклад, про металургію, перед якою стоїть проблема зниження вуглецевого сліду в умовах більш жорстких кліматичних регуляцій», – зазначив Рябчин, на Міжнародному Українському енергетичному форумі Інституту Адама Сміта.

Він підкреслив, що Нафтогаз відкритий до обговорення проектів з виробництва та споживання водню з представниками бізнесу, а також підтримує діалог на цю тему з країнами-членами ЄС.

«На цьому етапі розвитку водневого ринку доцільно переходити до випробовувань та реалізації пілотних проектів. Таким чином Україна зможе не тільки спостерігати за дискусією, що триває в Європі, а й готувати пропозиції, які базуються на власному досвіді», – додав радник голови правління Нафтогазу.

Олексій Рябчин переконаний, що водень має значний потенціал і протягом найближчих 10 років відповідний напрямок енергетики отримає значний розвиток в Європі.

Нагадаємо, раніше голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко заявив про готовність Компанії стати рушієм розвитку в Україні перспективної «водневої» економіки. Питання транспортування «зеленого» водню обговорювалось під час візиту української делегації до Берліну 11-12 липня.

12:04 / 22 липня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події