Вимоги до «Гарантованого покупця» від виробників е/е на 10,5 млрд грн можуть заблокувати роботу підприємства

Позовні вимоги до державного трейдера електроенергією - «Гарантованого покупця» від «Енергоатома» та «зеленої генерації» на 10,5 млрд грн (у випадку їх задоволення апеляційним судом) можуть заблокувати всю діяльність підприємства, в тому числі для забезпечення населення доступною електроенергією.

Про це 10 червня повідомив Костянтин Петриковець, директор ДП «Гарантований покупець».

«Дійсно склалась дуже серйозна ситуація з позовами проти «Гарантованого покупця». Зі сторони виробників з ВДЕ вже є позовів до нас на суму близько 1,5 млрд грн, а від «Енергоатома» на суму близько 9 млрд грн. У разі, якщо будуть прийняті судові рішення, на рівні апеляційної інстанції, і далі будуть звернення до виконавчої служби. Тоді дійсно, діяльність «Гарантованого покупця» буде заблокована. Буде заблокована робота по розрахунках з усіма учасниками… Може трапитись ланцюгова реакція, і в кінцевому етапі програють всі», - повідомив керівник «ГарПока».

Він також зазначив, що виконавчою службою, можуть бути арештовані всі рахунки підприємства, що також вплине на виконання ПСО для населення.

«Дійсно, якщо буде заблокована діяльність «Гарантованого покупця», буде зірваний процес по забезпеченню населення доступною електричною енергією. Це може мати, дуже негативні соціальні наслідки для держави», - додав він.

А тому, за словами Петриковця, це питання треба вирішувати мирним шляхом, зокрема звертатись до народних депутатів, для оформлення законопроекту по даній ситуації.

«Ми також підготували низку пропозицій, яку направляємо до Міністерства, і звертаємось з проханням оформити це в законопроект та надіслати до Верховної ради, також напевно будемо просити депутатів напряму, пропонувати відповідні законопроекти», - резюмував Петриковець.

18:00 / 10 червня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події