Верховна Рада дозволила ОГТСУ купувати газ для балансування на біржі

Верховна Рада України (ВР) на пленарному засіданні 16 вересня проголосувала у першому читанні за законопроект №3176 про внесення змін до ЗУ «Про публічні закупівлі» щодо купівлі природного газу, який робить можливим закупівлю природного газу для балансування ГТС на торгових платформах (біржах).

«За» прийняття змін до закону проголосував 251 народний депутат, таким чином рішення було прийнято.

Після прийняття законопроекту ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) може купувати або продавати газ для балансування на торгівельних майданчиках або біржах, які володіють необхідними інструментами.

Нагадаємо, на сьогодні ОГТСУ зобов’язаний купувати природний газ для балансування на Prozorro, де проходять торги довгостроковими контрактами. Внаслідок цього ціни для оплати небалансів формуються на основі довгострокових закупівель ОГТСУ (хоч і з прив’язкою до котирувань на німецькому хабі NCG) та, за словами учасників ринку, не зовсім точно відображають ситуацію на внутрішньому ринку природного газу.

«Проект Закону розроблений з метою удосконалення діючого законодавства для створення можливостей для купівлі оператором ГТС короткострокових стандартизованих продуктів газу на торговій платформі, тобто біржі, що дозволить забезпечити прозорість, вільний доступ до інформації та залучення великої кількості учасників - суб’єктів ринку природного газу. Запровадження таких змін сприятиме підвищенню ліквідності, розвитку оптового ринку короткострокових стандартизованих продуктів при придбанні природного газу для балансування системи, покриття власних виробничо-технічних потреб та технологічних витрат», - повідомив під час доповіді народний депутат України Андрій Жупанин.

«Прийняття вказаного законопроекту сприятиме розвитку біржової торгівлі природним газом та розвитку конкурентного середовища на ринку природного газу, що загалом матиме позитивний вплив на ліквідність ринку. В свою чергу, це дозволить зменшити витрати Оператора ГТС на балансування та, відповідно, зменшить вартість такої послуги для інших учасників ринку природного газу. Для замовника послуг транспортування це створює також додатковий механізм для самостійного збалансування, що неодмінно вплине на здешевлення ресурсу для споживача», - зазначили в ОГТСУ.

13:05 / 16 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події