Великобританія не буде рятувати постачальників від банкротства через високі ціни енергоресурсів

Уряд Великобританії не буде рятувати постачальників газу та електроенергії від банкрутства, через високі ціни природного газу та електроенергії.

Про це повідомляють видання Bloomberg, The Guardian, Financial Times, BBC.

«Великобританія не буде рятувати компанії що розоряться, і уряд очікує, що в найближчі тижні деякі підприємства збанкрутують», - повідомляє Bloomberg з посиланням на слова міністра підприємництва та енергетики Великобританії Квасі Квартенга.

Як повідомляється, Квартенг впродовж минулих вихідних проводив екстрені переговори з директорами найбільших енергетичних компаній, обмірковуючи як запобігти хаосу в енергосистемі, оскільки невеликі компанії, які не мають хеджування, ризикують зазнати банкрутство.

Зокрема обговорювались ідеї, як допомогти більшим компаніям поглинути клієнтів манших (дефолтних) постачальників. При цьому, враховуючи рекордні оптові ціни енергоресурсів, компанії неохоче беруть нових клієнтів без державної підтримки.

Крім того, постачальники не в змозі підняти ціни вище урядового прайс-кепу, який переглядається раз на шість місяців. Квартенг сказав депутатам Парламенту, що цінові обмеження «нікуди не дінуться», враховуючи їхню роль у захисті споживачів.

Квартенг також написав у своєму твіттері, що споживачам не слід турбуватись, а Великобританія не залежить від російського газу:

«Деякі енергетичні компанії стикаються з тиском. Ofgem (британський Регулятор енергоринку – ред.) вживає жорстких заходів, щоб гарантувати, що клієнтам не потрібно турбуватися, їхні потреби задовольняються, а їх постачання газом та електроенергією триватиме безперебійно у разі збою постачальника… Наше найбільше єдине джерело газу - це внутрішнє виробництво, а переважна більшість імпорту надходить від надійних постачальників, таких як Норвегія. Ми не залежимо від російської нафти і газу».

Проте він наголосив, що країну чекає «довга та важка» зима з високими цінами на енергоносії.

Як повідомляє FT, міністр підприємництва також прагне тимчасово субсидувати виробництво добрив, яке стало неекономічним через високі ціни на природний газ.

За даними видання The Guardian, ціни на природний газ у Великобританії тільки в серпні зросли більш ніж на 70%, ціновий шок вивів з ладу енергетичні компанії та важкі промислові підприємства. За деякими оцінками, домогосподарства можуть отримати рахунки за енергію (газ + е/е) більше ніж на 400 фунтів за рік. Приблизно 80% із 27,8 млн домогосподарств Великобританії, підключені до газових мереж, країна значною мірою покладається на природний газ в енергозабезпечені.

16:07 / 21 вересня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події