Великі споживачі можуть стати учасниками ринку допоміжних послуг та заробити на цьому – «Укренерго»

Великі споживачі електроенергії можуть стати учасниками на ринку допоміжних послуг та отримувати кошти за оперативне зменшення або збільшення споживання електроенергії.

Про це 24 лютого НЕК «Укренерго» розповіла комерційним та фінансовим директорам великих промислових підприємств під час зустрічі.

«Великі промпідприємства-споживачі, які здатні без впливу на виробництво швидко змінювати своє споживання більше ніж на 1 МВт, можуть на рівні з виробниками електроенергії надавати послуги для балансування енергосистеми і отримувати за це відповідну платню. А саме, коли загальне споживання електроенергії швидко зростає або зменшується, диспетчери НЕК «Укренерго» для балансування енергосистеми можуть віддавати команди великим споживачам на зменшення або збільшення обсягів споживання. При цьому споживач сам визначає, який діапазон потужності йому вигідно віддавати для регулювання», - зазначається в повідомленні державного оператора передачі.

При цьому, формування оплати таких послуг пояснив заступник голови правління «Укренерго» Андрій Немировський: «Наприклад, ваша готовність зменшити споживання може бути оплачена до 500 грн/МВт (без ПДВ). Умовно – 12 000 грн за день, тільки за обіцянку, що ви 1 МВт по команді диспетчера перестанете споживати. Разом з тим, якщо вам приходить команда знизити споживання на 1 МВт протягом однієї години, то ви додатково за виконання цієї команди отримаєте плату, яка дорівнює ціні балансуючої енергії. Тобто, ви до тих 500 грн/МВт отримаєте ще плюс 1600-1800 грн/МВт-год».

Чинне законодавство передбачає два види оплати для таких допоміжних послуг. Перше – це так звана «плата за готовність». Вона гарантує готовність споживача змінити потужність за командою диспетчера. Друге – безпосередньо оплата самої послуги із збільшення або зменшення споживання за командою.

Також компанія оператор зазначив, що щодня для балансування енергосистеми «Укренерго» необхідно забезпечити 1000 МВт резерву на завантаження (у випадку споживачів це зменшення енергоспоживання) і 500 МВт на розвантаження (збільшення споживання електроенергії).В зустрічі взяли участь представники агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» («МХП»), ТОВ «АТБ-Маркет», КП «Київський метрополітен», Полтавського та Єристівського ГЗК (Ferrexpo), АТ «Нікопольський феросплавний завод», ПрАТ «Рівнеазот», ДП «Новатор», ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» тощо, а також трейдери ринку електроенергії.

18:14 / 24 лютого, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події