Великі споживачі газу переходять на формульне ціноутворення, прив’язуючись до хабів ЄС

ПрАТ «Миронівський хлібопродукт» протягом 21-23 січня проводило торги на Smarttender із закупівлі 7 млн куб м газу у лютому на умовах 100% післяоплати протягом 5 банківських днів з моменту отримання оригіналів документів.

При чому своїм контрагентам МХП запропонував на вибір два способи ціноутворення – фіксовану ставку або розрахунок за формулою.

Формульний розрахунок, зокрема базується на одному з обраних постачальником виді строкового контракту, що торгується на нідерландському хабі TTF: ф’ючерси на наступний місяць (фіксована ціна або щоденні значення, які публікуються Powernext) або контракт наступного дня/уік-енду Day ahead/Week-end (середня ціна Balance of Month (BoM).

Коефіцієнт теплотворності природного газу при перерахунку з МВт-год у тис куб м складає 10,6.

Складовими формули також є вартість входу в українську ГТС ($4,45/тис куб м), помножена на відповідний сезонний коефіцієнт, ПДВ, а також спред (включає в себе вартість доставки газу до кордону України, маржу постачальника та можливі валютні ризики).

Перерахунок у гривні відбувається за курсом НБУ. Формула також враховує ставку фінансування відтермінування платежу на 30 календарних днів з дати подачі номінації.

15:52 / 24 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події