ВАС зобов’язав НАБУ внести до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення у закупівлі газу «Укрзалізницею»

Вищий антикорупційний суд зобов’язав Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення за заявою фізособи від 03.02.2020р, які стосуються закупівель природного газу АТ «Укрзалізниця».

Ухвалою від 19 лютого ВАС задовольнив скаргу зазначеної фізособи, у якою вона просила визнати бездіяльність уповноважених службових осіб НАБУ, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, незаконною та зобов`язати уповноважених службових осіб НАБУ внести відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР на підставі заяви № 20/028 від 03.02.2020р, та розпочати досудове розслідування.

Фізособа повідомила НАБУ що службові особи філії «Центр Забезпечення Виробництва» АТ «Укрзалізниця», зловживаючи своїм службовим становищем, без проведення процедури закупівлі, визначеної законом «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015р. № 922-VІІІ, закупили у ТОВ «Укр Газ Ресурс» природний газ за ймовірно завищеними цінами, чим могли завдати збитків підприємству близько 4,4 млн грн.

Як повідомлялося, у січні 2020р «ЦЗВ» оголосив про закупівлю газу на 350 млн грн за переговорною процедурою. Два лоти виграло ТОВ «Укр газ ресурс», ще два - ТОВа «Благогаз збут». Залізничники обґрунтували необхідність переговорної процедури ліквідацією надзвичайної ситуації, тоді як на думку низки учасників тендеру надзвичайної ситуації не було.

Відтак ТОВ «Екотехноінвест», ТОВ «Газова компанія «Інвестсервіс» і ТОВ «Центральний енергетичний контрагент» подали скарги до постійно діючої адмінколегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Їхній розгляд було призначено на 21 лютого, однак результати у системі Prozorro ще не оприлюднено.

Угоди за зазначеними лотами ще не підписано.

13:40 / 24 лютого, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події