«Івано-Франківськгаз» провів випробування газорозподільної системи воднем

АТ «Івано-Франківськгазу» сьогодні відбулися випробування газових мереж воднем.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Для експерименту у смт Богородчани спеціалісти «Івано-Франківськгазу» спеціально переобладнали полігон, який тепер моделює існуючі газорозподільчі мережі. Статистичні дослідження проводяться в рамках проєкту EU Hydrogen Strategy, до яких долучилася Регіональна газова компанія. Фахівці компанії розпочали тестування впливу водню на елементи газової інфраструктури.

Для цього була використана суміш із 99% водню.

«Спочатку мережі на полігоні були випробувані інертним газом, а потім заповнені воднем. Висока концентрація водню у системі дозволяє оцінити сумісність діючих газопровідних систем з новими видами енергії, вивчити поведінку різних матеріалів та обладнання», – розповідає голова правління «Івано-Франківськгаз» Віталій Шульга.

Для проведення таких випробувань газовики пройшли атестацію по роботі з воднем. Вони вивчали питання зберігання та транспортування водню, а також вимоги при експлуатації водню в балонах. Загалом дослідження проводяться спільно з вченими Національної академії наук України та Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Аналогічні випробування на тест-майданчику уже проведено у Житомирській області, на черзі у Волинській, Дніпропетровській та Харківській областях.

Проект дозволить з’ясувати, чи можна українськими газорозподільними мережами транспортувати чисті види енергії. До них відноситься «зелений» водень, який виробляють за допомогою електроенергії з поновлюваних джерел енергії.

В Європі ця технологія відома як Power-to-Gas. В країнах Євросоюзу стартували вже більше десятка проектів Power-to-Gas: Великобританії, Франції, Данії, Німеччині і Нідерландах.

17:19 / 14 серпня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події