«Івано-Франківськгаз» нарікає, що перегляд тарифів на розподіл не дозволить покрити витрати на послугу

1 липня вступив в силу другий етап приведення тарифів на доставку газу до економічно-обґрунтованого рівня і вартість розподілу газу для мешканців Івано-Франківської області тепер становить 1,38 грн за 1 куб м.

Про це йдеться в повідомленні компанії АТ «Івано-Франківськгаз».

Наприкінці 2019р, вперше за 4 роки, НКРЕКП затвердила двоетапний перегляд тарифу на розподіл: з 1 січня та 1 липня 2020р. Це було зроблено з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів газу в зимовий період. Тому Держрегулятор встановив свідомо збитковий рівень тарифу на першу половину 2020р.

Він покриває лише 80% собівартості послуг. Тому вже у першому півріччі «Івано-Франківськгаз» понесе збитки на суму 36 млн грн. Вартість доставки газу з 1 липня повинна була зрости на 20%, що дозволило би «Івано-Франківськгазу» завершити рік без збитків. 24 червня НКРЕКП переглянула розмір тарифів для 44 газорозподільних компаній, зменшивши їх на 12% від планових цифр.

Цей крок Регулятор пояснює зниженням вартості газу на ринку, тобто в тарифі закладена менша сума на закупівлю газу на виробничо-технологічні втрати (ВТВ), необхідні для балансування системи.

«Рішення скоротити з 1 липня 2020р тарифи на розподіл газу не дозволить газорозподільній компанії в повному обсязі покрити всі фактичні витрати навіть при збереженні діючих цін на газ. Більше того, на ринку вже намітилась тенденція до збільшення цін, а НАК «Нафтогаз України» в липні підвищив ціну на газ для промислових споживачів одразу на 10%, а до кінця року очікується подальше зростання вартості газу», - говорить фінансовий директор «Івано-Франківськгазу» Дмитро Горбатюк.

Зараз в ЗМІ точиться багато здогадок про те, скільки платитимуть споживачі газу за його доставку. Як правило, всі ці міркування супроводжуються шаленими сумами. Політики радо підігрівають тему.

Компанія пропонує переглянути тариф на доставку газу через платіжку споживача. Для прикладу, бере три найпоширеніших типи домогосподарств-споживачів газу: з газовою плитою, з плитою та колонкою, а також з котлом автономного опалення.

Домогосподарства з газовою плитою

Перше, квартири, де газ використовується тільки для приготування їжі. Згідно даних НКРЕКП, таке домогосподарство споживає 108 кубометрів на рік. Це 9 кубічних метрів газу на місяць. Протягом першого півріччя домогосподарство сплачувало щомісяця за доставку – 10,8 грн. З 1 липня – 12,4 грн. Різниця – 1,6 грн на місяць.

Домогосподарства з плитою та колонкою

Другий тип споживання - квартири з плитою і колонкою. Такі домогосподарства споживають близько 272 кубічних метри газу в рік.

Протягом першого півріччя домогосподарство сплачувало щомісяця за доставку – 27,2 грн. З 1 липня – 31,28 грн. Різниця – 4,08 грн на місяць.

Домогосподарства з автономним опаленням

Третій тип домогосподарства, домогосподарства з автономним опаленням. В рік ними споживається в середньому 1036 кубічних метрів газу. Протягом першого півріччя домогосподарство сплачувало щомісяця за доставку – 103,6 грн. З 1 липня – 119,14 грн. Різниця – 15,54 грн на місяць. Компанія зазначає, що, середній чек за доставку газу легко програє платі за мобільний зв’язок, а подекуди навіть чашці кави

16:05 / 8 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події