В січні-квітні збитки «Криворіжгазу» склали 29 млн грн

В січні-квітні 2020р збитки компанії АТ «Криворіжгаз» склали 29 млн грн.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Такий результат пояснюється тим, що тарифи на доставку газу, затверджені НКРЕКП для «Криворіжгазу» на перше півріччя поточного року, покривають лише 79% собівартості послуги.

Вирівнювання тарифу до економічно обґрунтованого рівня з 1 липня дозволить до кінця року вивести компанію максимально близько до точки беззбитковості.

В кінці 2019р НКРЕКП затвердила двоетапний перегляд тарифів на доставку газу: з 1 січня та 1 липня 2020р. Це було зроблено для зменшення фінансового навантаження на споживачів газу в зимовий період.

Чинний тариф в першій половині 2020р є збитковим для «Криворіжгазу» - за період з січня по квітень компанія отримала збитки на суму 29 млн грн. Ситуацію погіршує той факт, що не всі клієнти оплачують доставку газу - станом на 01.05.2020р, тільки теплопостачальні підприємства мають заборгованість перед «Криворіжгаз» в розмірі майже 20 млн грн.

В умовах дефіциту тарифної виручки компанія не може в повній мірі здійснювати всі заплановані ремонтні роботи в рамках інвестиційної програми, замінити зношене обладнання і повністю розрахуватися з Оператором ГТС за послуги балансування.

Тому оплату за доставку газу направляють на пріоритетні напрямки: роботу аварійної служби 104, екстрені ремонти, оплату праці та засоби індивідуального захисту співробітників. При цьому «Криворіжгаз» продовжує працювати в посиленому режимі, адже першочерговим завданням компанії, особливо в режимі карантину, є безаварійність і безперебійність газопостачання.

«За час карантину ми ліквідували понад 550 витоків газу в Кривому Розі і Криворізькому районі. Аварійна служба 104 в середньому в день виконує 15 виїздів за викликами споживачів. Машини АДС повинні бути заправлені і укомплектовані необхідним обладнанням для пошуку та ліквідації витоків газу. У той же час більшість планових робіт знаходяться в режимі простою і очікування через брак фінансування», - розповідає технічний директор «Криворіжгазу» Анатолій Пономаренко.

Початок дії економічно обґрунтованого тарифу для «Кріворожаз» з 1 липня 2020р, при збереженні низьких ринкових цін на газ, дозволить до кінця року вивести компанію максимально близько до точки беззбитковості.

14:28 / 22 травня 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події