В січні-червні волиняни 40 разів спробували вкрасти газ у «Волиньгазу»

Від початку 2020р фахівці АТ «Волиньгаз» виявили понад 40 фактів самовільного відновлення газопостачання.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

У 2019р таких випадків по області було понад 250. Також, незважаючи на те, що ціна природнього газу зменшилась фактично вчетверо, споживачі продовжують здійснювати крадіжки природного газу, втручаючись у роботу лічильників.

Станом на сьогодні, в області зафіксовано 63 випадки незаконних маніпуляцій із приладами обліку газу. Несанкціоноване втручання в роботу газових мереж - загроза і для споживача природного газу, його близьких, і для сусідніх домогосподарств. Самовільна заміна газового обладнання, незаконне приєднання, негерметичність газового лічильника можуть спричинити витоки газу. До того ж, для осіб, які здійснюють втручання в газові мережі законодавством передбачена матеріальна відповідальність.

«Середнє нарахування за одне втручання в роботу лічильника для побутових споживачів становить 25 тисяч гривень, а подекуди сягає більше 100 тис грн. Економії від втручання в лічильник нема. Тому що сьогодні, вкравши газ, людина економить тисячу гривень, а завтра понесе покарання і заплатить п’ять тисяч», – зауважує Сергій Сьомак, начальник управління метрології «Волиньгазу».

У споживачів природного газу часто виникають питання з приводу заміни лічильників. Зі слів фахівця, у випадку, якщо немає втручання в систему газопостачання і комісія визначила, що лічильник споживача несправний – компанія «Волиньгаз» здійснює заміну приладу обліку газу безполатно. Якщо ж фахівці зафіксують факт втручання в роботу приладу обліку, то споживач повинен сплатити за експертизу лічильника, вартість нового приладу й усі роботи, пов’язані з його встановленням.

Наразі, в зв’язку з карантином, встановлення лічильників призупинено. Несанкціоновано відбирають блакитне паливо різні категорії споживачів: і боржники, і сумлінні платники. Також газовики фіксують крадіжки з боку юридичних осіб. Для цієї категорії споживачів штрафні санкції набагато вищі – від 100 тисяч гривень. Загалом розмір штрафу встановлює експертиза на основі розрахунку необлікованого об’єму, який споживач міг використати у певний період. Усі дії експертизи регламентує Кодекс газорозподільних систем.

«У 2019р зафіксували понад 250 тис. фактів самовільного відновлення газопостачання в області . На сьогодні їх біля 40. Це відносно невелика кількість, адже у зв’язку з карантином ми не відключаємо споживачів та не проводимо перевірок. Але якщо є сигнал, ми оперативно виїжджаємо на аварійний виклик, і якщо знаходимо якісь втручання в систему газопостачання або крадіжки, то відключаємо, щоб з’ясувати всі обставини», – зазначив Дмитро Бонюк, начальник Луцького відділення «Волиньгазу».

Спеціалісти «Волиньгазу» радять споживачам дотримуватися правил безпечного користування газовими приладами та бути відповідальними, уважніше використовувати газове обладнання.

«У 2018р Міністерство енергетики та вугільної промисловості скасувало наказ «Укргазу» про порядок безплатного технічного обслуговування, яке «Волиньгаз» проводив в області. Тому зараз споживачі можуть наражати себе на небезпеку, якщо фахівці не потраплять у їхні домівки, щоб обслуговувати мережі. Я б радив волинянам укладати договори з організаціями, які мають ліцензії на обслуговування газових мереж і на платній основі обслуговувати оселю», – зауважив начальник Луцького відділення Дмитро Бонюк.

В умовах карантину «Волиньгаз» працює онлайн. Тому, щоб вирішити будь-які газові питання потрібно, насамперед, зателефонувати до контакт-центру компанії за номером (0332) 280 104 або (067) 33 39 104. Також, якщо ви стали свідком крадіжки газу, самовільного втручання в газові мережі – повідомте про це газорозподільну компанію.

Це можна зробити за номером екстреної служби «104». Якщо ви відчули запах газу в оселі, відкрийте вікна, перекрийте газові крани, не вмикайте електричні прилади, не користуйтесь вогнем та викличте аварійну газову службу за телефоном «104».

Не втручайтесь у роботу газових мереж самовільно – це може призвести до трагедії.

11:33 / 26 червня 2020

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події