В Казахстані відкрили найбільше нафтове родовище за останні 30 років

В Казахстнані, а саме, у Мангістауській області відкрили нове велике нафтове родовище. Про це повідомляє видання Tengrinews.

Розташоване нове родовище на ділянці Тепке, яка знаходиться на території двох районів - Мангистауського і Бейнеуського. За словами експертів, це наймасштабніший поклад вуглеводнів, знайдений в регіоні за останніх 30 років незалежності Казахстану.

З аналізів проб, знайдена нафта легка, та практично не містить сірки. Нове родовище отримало назву, на честь імені легендарного геологорозвідника і нафтовика-першовідкривача - Халела Узбекгалієва.

«Наразі ведеться робота по визначенню наявних на родовищі запасів. Це воістину історична подія для нашої країни. За отриманими даними щодо тиску, дебіту, газовому факторі та інших параметрах, родовище Халел Узбекгаліев - це найбільше родовище, відкрите в Мангістауській області з початку здобуття незалежності», - зазначив президент компанії «Меридіан Петролеум» Балтабек Куандик.

Крім того за його словами, одна з пробурених свердловин на родовищі дала приплив нафти, що склав близько 130-140 куб м, а інша – 230-240 куб м, що дозволяє стверджувати про рекордні для Казахстану запаси родовища.

Аким (голова місцевого органу влади) Мангистауської області - Серікбай Трумен заявив, що відкриття нафтового родовища дасть потужний імпульс соціально-економічному розвитку регіону, що дозволить створити нові робочі місця.

11:18 / 26 лютого 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події