В 2020р «Запоріжгаз» прогнозує збитки на 275 млн грн через необґрунтований тариф на розподіл

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила для АТ «Запоріжгаз» новий тариф на розподіл, який в 2 рази менше собівартості доставки газу споживачам і це призведе до того, що в 2020р збитки компанії складуть 275 млн грн.

Про це йдться в повідомленні компанії.

Державний регулятор вперше за останні 5 років переглянув питання необґрунтованих тарифів для «Запоріжгазу».

Тож, через новий збитковий тариф «Запоріжгаз» не дає можливості підняти зарплатню до конкурентного рівня та утримати фахівців від звільнення.

Дефіцит кадрів зараз у компанії складає 15,6%. Також через збиткові тарифи «Запоріжгаз» не може розраховуватись за технологічний газ, що призвело до заборгованості перед оператором ГТС.

Також необґрунтований тариф не дозволяє «Запоріжгаз» закупити на ринку необхідні обсяги технологічного газу, що створює фінансовий тягар для всього ланцюга транспортування газу до споживачів.

Це призведе до штучного банкрутства не лише Операторів ГРМ, а й нового незалежного оператора ГТС. 24 грудня 2019р Постановою № 3022 НКРЕКП затвердила для «Запоріжгазу» новий тариф на послуги розподілу природного газу з 1 січня 2020р на рівні 55 коп за 1 куб м (з ПДВ), в той час як фактична собівартість робіт з доставки газу становить 1,10 грн за куб м (з ПДВ).

Спеціалісти компанії вкотре звертають увагу Нацкомісії на необґрунтованість розрахунків та наголошують на необхідності затвердження економічно обґрунтованих тарифів за розподіл природного газу.

12:22 / 14 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події