В 2020р подоляни за доставку газу сплачуватимуть за окремим рахунком

В січні всі споживачі газу України та Хмельницької області зокрема, отримають окремі рахунки: один за спожитий газ, другий – за послугу з його доставки.

Про це йдеться в повідомленні компанії АТ «Хмельницькгаз».

Наприкінці грудня Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила зміни, які стосуються споживачів газу. Тож рішенням НКРЕКП у 2020р з рахунків за газ вилучена плата за доставку газу.

Таким чином, завершено анбандлінг на газовому ринку. Продаж газу відділено від його доставки. Споживачі з січня отримуватимуть два різні рахунки: оплата за газ одній компанії, а за його доставку – іншій. «Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому «газовому році».

«Газовий рік» – це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Щомісячний платіж за доставку газу розраховується так: сума кубів газу, спожитого за «газовий рік», множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року. Рахунок відображається в Особистому кабінеті на сайті 104.ua у цілодобовому доступі, також його можна одразу оплатити онлайн», - інформує комерційний директор «Хмельницькгазу» Олександр Надольний.

Окремі рахунки гарантують незалежність операторів ГРМ, адже – це запорука впровадження європейського ринку газу. Таким чином, нарешті виконано закон «Про ринок природного газу», який був прийнятий в 2015р та вимоги Третього енергетичного пакету, згідно з якими доставка газу має бути відділена його продажу.

Згідно з рішенням НКРЕКП з 1 січня 2020р до 30 червня 2020р включно для «Хмельницькгазу» встановлено тариф у розмірі 1,04 грн за 1 м куб на місяць (з урахуванням ПДВ).

Із 1 липня 2020р - в розмірі 1,20 грн за 1 м куб на місяць (з урахуванням ПДВ). Для прикладу: споживач із газовою плитою спожив з 1 жовтня 2018р по 30 вересня 2019р 200 куб м газу.

Діючий тариф на розподіл для «Хмельницькгаз» з 1 січня 2020р складає 1,04 грн за м куб в місяць ( в т.ч. ПДВ). Розрахуємо щомісячну плату за доставку газу: 200 куб. м * 1,04 / 12 міс = 17,33 грн.

Отже, щомісячна плата за доставку блакитного палива для такого споживача складе 17,33 грн. на місяць, а з 1 липня 20,00 грн. За бажання споживач може оплатити за доставку одним платежем – наперед, за кілька місяців.

Таким чином, він зменшить свої витрати на комісії банків при проведенні платежів.

Клієнти можуть платити за доставку одним платежем за квартал, півроку або навіть рік. Якщо клієнт «Хмельницькгаз» зекономив паливо та зменшив обсяги споживання газу, то вже в наступному році пропорційно цьому зменшується вартість доставки газу.

11:25 / 27 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події