УВЕА пропонує знизити «зелений» тариф до 8,5 євроцентів для ВЕС введених в 2020-2022р при продовженні його дії

Компанії «ДТЕК ВДЕ», «Еко Оптіма», EuroCape Ukraine, GreenWorx Holding, Guriş, УК “Вітряні парки України”, NBT, Vindkraft та Ukraine Power Resources на чолі з Українською вітроенергетичною асоціацією подали Міністру енергетики та захисту довкілля України Олексію Оржелю лист - спільну позицію всього ринку вітроенергетики України щодо державної підтримки розвитку вітроелектростанцій (ВЕС) в Україні, в якому представили спільне бачення вирішення питань, пов’язаних з подальшим розвитком вітроенергетичного сектору з урахуванням збереження його інвестиційної привабливості.

Про це повідомляється на сайті асоціації.

Зокрема, учасники вітроенергетичного ринку вимагають зупинити будь-які спроби змінювання в односторонньому порядку умов діяльності виробників електроенергії з енергії вітру та суб'єктів господарювання, які до 31 грудня 2019р уклали або укладуть договори з купівлі-продажу електроенергії, виробленої за рахунок енергії вітру, а також запровадження нових або додаткових податків або внесення змін до режиму звільнення від сплати ПДВ на імпортоване вітроенергетичне обладнання. Перш за все, це стосується зниження “зеленого” тарифу на існуючі або майбутні ВЕС.

В свою чергу, зазначається, учасники вітроенергетичного ринку підтримали пропозицію Мінекоенерго щодо добровільної згоди на зниження розміру «зеленого» тарифу і запропонували добровільне зниження тарифу до 8,5 євроцентів для ВЕС, які будуть введені в експлуатацію в 2020-2022р з одночасним подовженням строку дії «зеленого» тарифу для таких ВЕС на 15 років з дати вводу ВЕС в експлуатацію. «Проте, підкреслили автори листа, вище наведений добровільний варіант може бути реалізований лише у тому випадку, якщо кредитори (включаючи ЄБРР та українські державні банки) будуть згодні на реструктуризацію позик», - йдеться в повідомленні.

Крім цього, асоціація запропонувала наступні заходи для покращення фінансової ситуації ДП «Гарантований покупець»:

  1. Внести змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» щодо мінімізації витрат «Гарантованого покупця» за небаланс електричної енергії. Одним із варіантів може бути перехід на 100% відповідальність протягом 5 років з 20% щорічним збільшенням відповідальності за небаланс електричної енергії, починаючи з 2021р проти 10-річного переходу з річним збільшенням відповідальності на 10%, передбаченого чинним законодавством.
  2. Внести змін до постанови Кабінету міністрів щодо порядку фінансування «Гарантованим покупцем» технологічних втрат оператора системи передачі та операторів системи розподілу, що може призвести до зменшення перехресного субсидіювання на ринку.
  3. Внести змін до постанови КМУ щодо можливості «Гарантованого покупця» продавати електроенергію, закуплену в «Енергоатома» та «Укргідроенерго» (окрім електроенергії для постачальників універсальних послуг, оператору системи розподілу та оператору системи передач) на ринку “на добу наперед” вище ціни PSO.
17:55 / 21 листопада, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події