USAID рекомендує Кабміну не ліквідовувати «Гарантованого покупця»

Проект енергетичної безпеки Агентства з міжнародного розвитку США (USAID) рекомендував Кабінету міністрів України не вносити зміни в механізм спеціальних обов’язків на ринку електроенергії та, зокрема, не ліквідовувати ДП «Гарантований покупець» і не перекладати його обов’язки на ДП «НАЕК «Енергоатом».

Відповідний аналіз проекту урядової постанови, яка передбачає згадані зміни, 3 квітня проект опублікував на своїй Facebook-сторінці.

«ESP (Energy Security Project – ред.) наполегливо рекомендує не вносити жодних змін у чинний механізм спеціальних обов’язків… Поспішна ліквідація чинного «Гарантованого покупця» та призначення «Енергоатома» гарантованим покупцем матимуть дуже серйозні наслідки для функціонування оптового ринку електроенергії», - йдеться у повідомленні.

Фахівці Проекту енергетичної зазначили, що перекладання обов’язків на генеруючу компанію призведе до конфлікту інтересів.

«Енергоатом» матиме чіткий конфлікт інтересів при розподілі коштів на спеціальні обов’язки, особливо в ситуаціях, пов'язаних з фінансовим дефіцитом або затримкою коштів», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що такий крок може призвести до краху ринку «на добу наперед» та збільшить концентрацію на ньому.

«Нещодавнє формування цін на ринку «на добу наперед», коли «Енергоатом» був визначальником ціни з дуже високими заявками на рівнях, що наближаються до цінових обмежень, є тривожним показником можливих ризиків для ринку, а отже, і для споживачів електроенергії», - повідомили в проекті, додавши, що «Енергоатом» як генеруюча компанія буде упереджений у визначенні обсягів продажу електроенергії для потреб населення (визначення обсягів споживання по областях).

Проект енергетичної безпеки розробив дорожню карту для удосконалення механізму ПСО, яка включає його поступове скорочення та ліквідацію. Проект готовий її презентувати, але на сьогодні, на його думку, варто залишити діючий механізм.

12:19 / 3 квітня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події