Уряд затвердив Стратегію енергетичної безпеки України

Кабінет Міністрів затвердив Стратегію енергетичної безпеки, яка передбачає 3 сценарії змін в енергетичній сфері та 29 загроз енергобезпеці країни.

Про це 4 серпня повідомив прес-центр Міністерства енергетики.

«В умовах нестабільної ситуації у геополітичній сфері, зважаючи на обмеженість енергетичних ресурсів та потребу розвиватися екологічно і з турботою про довкілля, нам необхідно розуміти всі потенційні ризики і загрози, які можуть вплинути на український енергетичний сектор. Стратегія енергобезпеки необхідна, щоб забезпечити прогнозованість розвитку і стійкість енергосистеми, своєчасну ідентифікацію загроз та запобігання їм», - зазначив очільник Міненерго - Герман Галущенко.

Зокрема, стратегія передбачає 3 імовірних прогнозних сценаріїв змін в енергетичній сфері та їх впливу в середньостроковій перспективі.

 1. Сценарій «без змін» - збереження поточних тенденцій формування і реалізації енергетичної політики, а також принципів функціонування енергетичних ринків та бізнес-культури суб’єктів господарювання.
 2. Сценарій «недружнього впливу» - додатково до реалізації сценарію «без змін» буде спостерігатись зростання зовнішнього впливу РФ, спрямованого на отримання контролю над енергетичною політикою України.
 3. Сценарій «позитивної трансформації» - послідовна та ефективна реалізація визначеного Конституцією України та Стратегією національної безпеки України пріоритету розвитку країни, а саме незворотності європейського та євроатлантичного курсу України.

Серед загроз Уряд передбачає наступні чинники:

 • Кіберзагрози
 • Триваюча агресія РФ
 • Поглиблення енергетичної бідності
 • Незавершення інтеграції із системами електро- та газопостачання ЄС
 • Групи впливу
 • Блокування постачання необхідних ресурсів та обладнання
 • Кадровий дефіцит • Зношеність основних фондів
 • Неконтрольована зміна структури генеруючих потужностей
 • Відсутність енергетичних резервів
 • Тінізація відносин в енергетиці
 • Вплив зміни клімату на структуру та режими енергоспоживання
 • Недостатній рівень конкуренції на енергоринках
 • Втрата науково-технічного потенціалу

Стратегія також визначає стратегічні цілі забезпечення енергетичної безпеки для реалізації сценарію «позитивної трансформації»:

 1. Доступність джерел енергії та енергоресурсів всіх видів для споживачів
 2. Стійкість функціонування енергетичного сектору.
 3. Економічна ефективність функціонування енергетичного сектору, систем енергозабезпечення та імпортозаміщення мінеральної сировини.
 4. Енергетична ефективність використання енергоресурсів та енергоефективності національної економіки.
 5. Екологічно прийнятний вплив енергетики на навколишнє природне Середовище.
 6. Інтеграція енергетичного сектору в політичний, технологічний, технічний, економічний та правовий простір ЄС.
 7. Незалежність держави у формуванні та реалізації внутрішньої та зовнішньої політики у сфері енергетики, забезпечення реалізації національних інтересів.
18:28 / 4 серпня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події