Уряд затвердив нову методику обрахунку вартості спецдозволів для надрокористувачів

Кабінет Міністрів України затвердив нову методику обрахунку початкової вартості спецдозволів на користування надрами та порядок проведення електронних аукціонів для видачі спецдозволів. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський на брифінгу та пресслужба Державної служби геології та надр України (Держгеонадра).

Відтепер початкова ціна спецдозволу формуватиметься, виходячи із об’єктивних показників вартості запасів і ресурсів корисних копалин родовища або ділянки надр, що обраховується. Такий підхід створить умови для об‘єктивного та прозорого обрахунку і дозволить ліквідувати шпарини для спекуляцій, — переконані фахівці з Держгеонадр.

«Логіка нової зазначеної методики полягає у відмові від використання суб’єктивних даних, якими можна маніпулювати й достовірність яких важко перевірити, зокрема таких, як експлуатаційні витрати, капітальні вкладення, річний дохід підприємства. Розрахунок проводиться виключно на основі об’єктивних даних: наявність ресурсів та запасів по конкретному родовищу чи ділянці надр та фіксованої ціни одиниці товарної продукції, для всіх суб’єктів господарювання на всій території України», - відзначив голова Держгеонадр Роман Опімах.

Щодо зміни до постанови 848, про проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, тут змінили статус постанови із тимчасової на постійну. Порядок надання спецдозволів шляхом проведення відкритих електронних торгів довів свою ефективність, тож відтепер усі спецдозволи видаватимуть на прозорих онлайн-аукціонах. Надання спецдозволів поза аукціоном відбуватиметься у виняткових випадках, які чітко визначені постановою 615.

Нагадаємо, Експеримент із електронними аукціонами розпочався у грудні 2018 р і мав тривати до 1 жовтня 2020 року. До 1 липня 2020 року Держгеонадра мали підсумувати результати експерименту та подати свої пропозиції чи доцільно продовжувати продаж спецдозволів на електронних торгах.

В свою чергу очільник держслужби відзначив, що усі аукцоіни, що відбулися протягом року, продемонстрували зростання кінцевої вартості ліцензії, у порівнянні із початковою, у середньому у 15 разів. Вартість спеціального дозволу надрокористувач сплачує безпосередньо до Державного бюджету України.

10:00 / 24 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події