Уряд Іспанії планує пакет невідкладних заходів для зменшення цін на електроенергію в країні

Іспанський Уряд планує представити пакет невідкладних заходів для зменшення цін на електроенергію в країні, на фоні зростання оптової ціни електроенергії, яка становить вже більше € 170 МВт-год (5407 грн /МВт-год, за курсом НБУ).

Про це повідомляє EFE, іспанське незалежне інформаційне агентство.

«Виконавчий орган Іспанії «найближчим часом» представить новий пакет невідкладних заходів щодо скорочення швидкого зростання цін на електроенергію на оптовому ринку, заявив у вівторок (7 вересня) уряд Іспанії», - йдеться у повідомленні EFE.

Як зазначається, Уряд Іспанії вже вирішив знизити до кінця року спеціальний податок на електроенергію з 5,11% до 0,5%, який враховує рахунки за електроенергію населення та комерційного сегменту, та які можуть бути компенсовані в разі, якщо це вплине на ваш фінансовий стан.

Прес-секретар Уряду та міністр територіальної політики Ізабель Родрігес заявила, що виконавча влада наполегливо працює над виконанням зобов’язань, висловлених минулого тижня Педро Санчесом, прем’єр-міністром Іспанії (є соціалістом - ред.)

В одному з інтерв'ю на вихідних Санчес сказав, що Уряд збирається розпочати структурні реформи, щоб знизити зростання вартості електроенергії в Іспанії, що відбулося в червні, липні та серпні. Як зазначається в інтерв’ю виданню El País Санчес зобов’язався до кінця цього року знизити рахунки за електроенергію до рівня 2018 року.

Як повідомляє Іспанський статистичний інститут (INE), інфляція в іспанії в серпні зросла до 3,3% - найвищого рівня з 2012 року, головним чином через рекордне зростання цін на електроенергію.

Серед основних причин зростання цін електроенергії на оптовому ринку, які в даний час знаходяться на рекордних значеннях: зростання цін на природний газ і зростання цін на дозволи викидів CO2.

Згідно з опитуванням, опублікованим у понеділок (6 вересня) виданням El Mundo, 84,2% іспанців кажуть, що Уряд не зробив достатньо, щоб пом'якшити вплив зростання цін на енергоносії на домогосподарства.

Довідка ExPro, оптова середньозважена ціна е/е в Іспанії на 15 вересня становить € 172,78 /МВт-год що в 3,45 рази більше ніж рік тому (€ 49,48 /МВт-год).

Графік - OMIE, іспанський оператор ринку електроенергії*

15:59 / 14 вересня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події