Уряд прив’язав ціну на газ для населення та ТКЕ до спотових цін на TTF

Кабінет міністрів прив'язав ціну природного газу, який НАК «Нафтогаз України» продає населенню і теплокомуненерго, до спотових цін на нідерландському хабі TTF.

Відповідні зміни внесено до Положення про покладення спеціальних обов’язків (ПСО) на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу постановою №17 від 24 січня 2020р.

Зокрема у документі зазначено, що з 1 січня 2020р НАК «Нафтогаз України» здійснює продаж газу зазначеним категоріям споживачів за цінами не вище рівня, який, зокрема враховує середньоарифметичну ціну End of Day на наступну добу (Day-Ahead/Weekend) на ТТF за період 1-22 числа місяця поставки газу, різницю (спред) між ціною на TTF та на кордоні України, а також тариф на вхід у ГТС України на кордоні із Польщею, Словаччиною та Угорщиною.

Джерелом даних цін вказано біржу Powernext/EEX.

Торгова націнка «Нафтогазу» до ціни постачання газу не може перевищувати 1,917%.

За підрахунками ExPro, середня ціна Day-Ahead/Weekend на ТТF протягом 1-22 січня склала €11,61 за МВт-год. З урахуванням цього, а також вартості транспортування до кордону з Україною у €3 за МВт-год, коефіцієнту переведення енергетичних одиниць у тис куб м (10,57), вартості входу в українську ГТС на рівні $4,45/тис куб м та січневого сезонного коефіцієнту (1,75), курсу євро та долару на міжбанку на 27 січня, націнки «Нафтогазу» у 1,917%, верхня межа ціни для населення складає 4 477 грн/тис куб м.

Як повідомлялося, у кінці 2019р через невизначеність питання транзиту російського газу, «Нафтогаз» встановив фіксовану квартальну ціну для населення та теплокомуненерго, яка складає 5 500/тис куб м (без ПДВ та транспортування).

11:53 / 28 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події