Уряд не уповноважував «Нафтогаз» обговорювати прямі закупівлі газу у «Газпрому» - Коболєв

Перед проведенням переговорів щодо транзиту газу наприкінці 2019р Кабінет міністрів виключив з директив для переговорників будь-які вказівки щодо обговорення з російською стороною питань прямих поставок газу, заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в ефірі телеканалу «Україна 24» у неділю.

«З директив опція щодо домовленостей з імпорту газу від «Газпрому» була виключена, переговорники такого мандата не мали. Чи буде уряд зараз давати такий дозвіл? Буде залежати від них», - підкреслив глава правління НАК.

Тож, за його словами, зараз можливість закупівлі газу напряму у АТ «Газпром» буде залежати як від ціни, яку буде готова запропонувати російська компанія, так і від рішення українського уряду.

«Це буде залежати від двох чинників. Перший фактор знаходиться в рамках контролю НАК «Нафтогаз України» - це ціна і комерційні параметри, чи є це справедливою, ринковою ціною. За останні шість років справедливу ціну «Газпром» нам не пропонував жодного разу», - сказав він, додавши при цьому, що в даний час ніщо не заважає «Газпрому» вийти з конкурентними пропозиціями.

Коболєв нагадав, що «Нафтогаз» регулярно бере участь у аукціонах з купівлі газу на кордоні з Україною.

«Нічого не заважає «Газпрому», наприклад, прийти на аукціони, запропонувати нам будь-яку ціну і конкурувати. Якщо така пропозиція надійде, на підставі комерційних розрахунків ми будемо приймати рішення. При цьому ще важливий політичний аспект ... Швидше за все, подібне питання стане предметом розгляду уряду», - сказав глава правління НАК.

16:02 / 20 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події