Уряд має визначити інвестполітику Фонду для виведення блоків АЕС з експлуатації – експерт

Кабінет міністрів України, створюючи Фонд для резервування коштів для виведення у майбутньому з експлуатації енергоблоків АЕС НАЕК «Енергоатом», мав би визначити інвестиційну політику цього фонду, яка б дозволила йому вкладати кошти в ті чи інші фінансові інструменти, щоб мінімізувати з роками вплив інфляційних процесів.

Таку думку це в коментарі для агентства ExPro висловив керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій.

«У фонду має бути політика: він ці гроші просто зберігає на казначейському рахунку, чи він має право ці гроші якось інвестувати, якщо інвестувати, то куди, з яким ризиком, в якій пропорції і так далі», - сказав він.

За словами Паращія, такий фонд може вкладати свої кошти у купівлю облігацій внутрішньої державної позики.

«Фонд мав би право вкладати гроші в будь-які активи, за умови, що вони не є ризиковими. Ці активи мали б дозволяти заробляти. Якщо це дійсно фонд (він оформлений як фонд), то можна купувати і ОВДП, єдине що потрібно розуміти, що це ризикові цінні папери», - сказав він, додавши, що кредитний рейтинг нашої держави дуже низький, а тому є ризик реструктуризації виплат з боку Міністерства фінансів України, але «він не дуже великий».

Також керівник аналітичного департаменту Concorde Capital зазначив, що для убезпечення коштів від інфляції або девальвації подібні фонди можуть вкладати кошти у купівлю цінних паперів іноземних держав, наприклад, США.

«Можна, наприклад, вкладати у казначейські облігації США, які вважаються без ризиковими активами, тоді принаймні буде якесь убезпечення від девальвації гривні», - сказав аналітик.

Як повідомляло агентство ExPro, 28 вересня 2020р Міністерство енергетики опублікувало запропоновані зміни до Державного бюджету на 2021р, серед яких передбачалося виділити міністерству 785,4 млн грн для купівлі ОВДП, що стане одним із механізмом, який дозволить частково захистити від інфляції Фонд фінансового резерву для зняття блоків АЕС з експлуатації (на сьогодні, його розмір становить понад 5 млрд грн).

12:06 / 30 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події