Уряд має представити чіткий план фінансової стабілізації «Укренерго» – World Bank

Уряд має розробити та прийняти чіткий план заходів фінансової стабілізації НЕК «Укренерго» для того, щоб такі банки як Світовий банк, ЄБРР або Європейський інвестиційний банк могли продовжити кредитувати компанію або системний оператор міг здійснити випуск єврооблігацій.

Про це 10 червня під час конференції 12th European Ukrainian Energy Day заявив лідер програм з інфраструктури та сталого розвитку Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Бахер Ель-Хіфнаві.

«В нашій дискусії з урядом є одна річ, яку ми завжди підіймаємо… Ми підтримуємо сектор, але те що має бути зроблено – це потрібний зрозумілий та прийнятий план щодо забезпечення сталого (фінансового – ред.) стану «Укренерго». Якщо ви подивитеся на будь-який вид підтримки, він міг би бути розширений, якщо ви не кладете кошти в «відро, що протікає», - сказав він.

За словами Хіфнаві, Світовий банк готовий підтримувати енергетичний сектор, але цього не може відбутися буз чіткого і зрозумілого урядового плану фінансової стабілізації галузі.

Також представник Світового банку зазначив, що накопичення боргів – це не проблема «Укренерго», а проблема всього ринку електроенергії, тому держава має бути залучена в процес вирішення фінансових питань.

Довідка агентства ExPro, станом на 1 червня борг «Укренерго» перед ДП «Гарантований покупець» за 2020-2021рр за виплати для генерації з ВДЕ становить 15,7 млрд грн та 6,8 млрд грн – за поставку електроенергії для потреб населення.

В середині лютого 2021р голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький заявив, що компанія веде переговори з Міністерством фінансів щодо вибору джерела залучення кредитних коштів у розмірі 15 млрд грн для виплат боргу «Гарантованому покупцю» (боргів за 2020р); системний оператор розглядає можливість випуску «зелених» облігацій або залучення кредиту від МФО.

11:23 / 10 червня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події