Уряд дозволив «Гарантованому покупцю» продавати «зелену» е/е на аукціонах по прямих договорах

Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про внесення змін…», в якій дозволив ДП «Гарантований покупець» продавати електричну енергію отриману від виробників з відновлюваних джерел на спеціальних аукціонах по двосторонніх договорах.

Про це 29 вересня повідомило Міністерство енергетики.

«Міністерство енергетики розробило документ з метою покращити фінансову ситуацію ДП «Гарантований покупець» та інших учасників ринку електричної енергії. Це один з нетарифних методів врегулювання кризової ситуації, що виникла на ринку відновлюваної енергетики. Ми очікуємо, що завдяки цій постанові підвищиться рівень розрахунків за «зелену» електроенергію», - зазначила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець.

Як зазначається, постанова «Про внесення змін до Порядку проведення електронних аукціонів…» визначає процедуру проведення ДП «Гарантований покупець» електронних аукціонів з продажу виробленої з альтернативних джерел електричної енергії, в тому числі – терміни їх проведення, строки та обсяги постачання електричної енергії.

Повідомляється, що для імплементації постанови Міненерго проведе аукціонний комітет з метою внесення відповідних змін до регламенту.

Міненерго також планує, що відбудеться: зниження надлишкової пропозиції електричної енергії на ринку «на добу наперед» і стабілізація ціноутворення на цьому сегменті ринку, зменшення обсягу електричної енергії, яку ДП «Гарантований покупець» вимушено реалізує на балансуючому ринку.

Разом з тим, в Міненерго наголосили, що надана «Гарантованому покупцю» можливість продажу «зеленої» електроенергії за двосторонніми договорами на умовах, не призведе до зростання тарифу ОСП.

11:46 / 29 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події