«Укрнафта» розрахувалася з «історичним» боргом перед державою

ПАТ «Укрнафта» повністю погасила «історичний» податковий  борг в розмірі 28,9 млрд грн, повідомляє пресслужба компанії.

За повідомленням, ця сума включає борг по сплаті ПДВ, податку на прибуток та рентної плати, нараховані штрафи та пені за несвоєчасну сплату грошових зобов’язань. В компанії відзначили, що погашення податкового боргу відбулось в рамках реалізації угод між ПАТ «Укрнафта» та НАК «Нафтогаз України» про купівлю-продаж природного газу. Відповідно до зазначених угод «Нафтогаз» заплатив «Укрнафті» 15,1 млрд грн за 2,061 млрд куб м природного газу 2006р видобутку.

Крім того, ПАТ «Укрнафта» отримало передплату в розмірі 23,5 млрд грн за поставку природного газу майбутнього видобутку. Компанія очікує здійснити поставки газу в рамках передплати протягом наступних років. В свою чергу, «Укрнафта» повернула Нафтогазу 2,5 млрд грн позики, яку отримала на початку цього року для сплати зобов’язань з ПДВ, що виникли в процесі реалізації природного газу.

Разом з тим, в результаті реалізації угод про продаж газу «Укрнафта» також сплатила до спеціального фонду державного бюджету 3,9 млрд грн поточних зобов’язань з ПДВ та 3,3 млрд грн авансових платежів з податку на прибуток. Реалізація газових угод між компаніями стала можливою після прийняття Верховною Радою України законів 1005-ІХ та 1006-ІХ та постанови Кабінету Міністрів України №1195.

«Вирішення питання податкового боргу стало результатом злагоджених дій Наглядової Ради та Правління «Укрнафти», активної роботи команди «Нафтогазу» та підтримки Уряду і народних депутатів. «Укрнафта» має намір зосередитись на вирішенні стратегічних завдань та формуванні умов, які дозволять забезпечити стале збільшення видобутку нафти та газу в інтересах енергетичної безпеки України», - відзначив Олег Гез, Голова Правління ПАТ «Укрнафта».

В компанії наголошують, що погашення податкового боргу матиме позитивний вплив на господарську діяльність та фінансовий стан «Укрнафти». Однак візначють, що аналогічне рішення могло бути реалізоване ще в 2016р, коли компанія запропонувала Державній фіскальній службі (ДФС) погасити податковий борг за рахунок 2,061 млрд куб м природного газу, що належав «Укрнафті», і право власності на який було підтверджено рішенням Вищого господарського суду України в 2014р. Відмова Офісу великих платників податків ДФС прийняти цей обсяг газу в податкову заставу призвела до стрімкого зростання суми податкового боргу «Укрнафти» саме через нарахування штрафів та пені впродовж наступних 4 років.

15:14 / 23 грудня 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події