«Укрнафта» оперує єдиним в Україні цехом з ремонту електровідцентрових насосів

Управління нафтопромислового сервісу ПАТ «Укрнафта» наприкінці минулого року (22 грудня) відкрило нові виробничі потужності з ремонту установок електровідцентрових насосів (УЕВН) на базі цеху в м Прилуках, що дозволить вийти на новий рівень надання послуг та отримання замовлень від міжнародних компаній. Про це повідомляє пресслужба Укрнафти.

Ця сучасна база – єдина в Україні, де проводять вхідний контроль нових УЕВН та ремонт УЕВН з оформленням протоколу комп’ютерної перевірки. Вона оснащена новітнім обладнанням (виробники з США, з Німеччини, Великої Британії), яке розміщене в виробничих дільницях так, щоб пройти аудит потенційних закордонних замовників, із котрими проводяться попередні перемовини про співпрацю, а також, за необхідності, пройти сертифікацію American Petroleum Institute (API).

В пресслужбі відзначають, потужності нового цеху дозволяють проводити вхідний контроль нових УЕВН та повний цикл ремонту УЕВН: лагодити двигуни, гідрозахист, насоси, кабелі та інші складові УЕВН. І це все виконується відповідно до показників заводу-виробника – після ремонту установка має повністю відповідати заводським параметрам.

Відповідно до робіт, потужності поділені на:

  •  ділянку з ремонту секцій насосів та гідрозахисту;
  •  ділянку з ремонту занурювальних електродвигунів;
  •  ділянку з ремонту кабелів та кабельних подовжувачів.

Організація робіт на ділянці по ремонту секцій насосів та гідрозахисту включає три стадії:

  1.  де обладнання проходить зовнішню та внутрішню мийку, розбирання та дефектування деталей та елементів обладнання;
  2.  збирання, де обладнання безпосередньо збирають з перевірених деталей;
  3. перевірка якості проведеного ремонту на комп’ютеризованих стендах з оформленням протоколу.

Якість ремонту засвідчує протокол, сформований комп’ютером без людського втручання. На першій ділянці також є стенди перевірки гідрозахисту та секцій насосів. Зокрема, стенд випробування ЕВН дозволяє знімати напірно-витратні характеристики та інші параметри в реальному часі. Стенд з випробування гідрозахисту дозволяє провести випробування зі зняттям всіх параметрів, в тому числі й під навантаженням.

Ділянка з ремонту занурювальних електродвигунів (ЗЕД) теж має повністю замкнутий цикл. Спершу розбирають двигун, видаляють обмотку. Далі – бокс внутрішньої мийки статорів ЗЕД та внутрішньої мийки валів. Поруч із боксом дві печі для сушки статорів ЗЕД. Потужності кожної розраховані на одночасне сушіння 6 статорів довжиною до 9 метрів.

Крім того, бокс лакопросочування розрахований на можливість одночасного просочування двох статорів ЗЕДів. Також база укомплектована двома лініями намотки статорів. Одна з ліній перемотки статорів зафіксована по довжині 6 метрів, друга – з можливістю збільшення до максимальних 9 м ремонтованого статора.

Як повідомляють у компанії, після ремонту занурювальні двигуни проходять випробування. Комп’ютеризований стенд дозволяє перевірити роботу ЗЕДів як при холостому ходу, так і під навантаженням. Всі параметри після ремонту заносяться в протокол.

Разом з тим, на дільниці з ремонту кабелів змонтовано і проведено пусконалагоджувальні роботи 4 ліній. Лінії дозволяють ремонтувати барабани з кабелями загальною вагою до 10 тонн. Відзначимо, що в цеху повністю змінена організація робіт завдяки чіткому розмежуванню процесів. Тобто працівники, які розбирають / дефектують / збирають / перевіряють комплектуючі УЕВН, займаються лише своєю частиною ремонту і не переходять до наступного етапу. Подібний розподіл обов’язків сприяє контролю якості готової продукції – кожен наступний робітник перевіряє за попереднім та оперативно фіксує всі неточності (якщо вони є).

Сучасні технології з ремонту в цеху Виробничої бази (Прилуки) дадуть змогу збільшити міжремонтний період свердловин і зменшити затрати на тонну видобутої нафти. Це один із основних показників для компанії, який визначає ефективність роботи і собівартість продукції.

11:26 / 22 січня 2021

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події