«Укргідроенерго» залучить $211 млн для реалізації проекту energy storage + СЕС

ПрАТ «Укргідроенерго» залучить 211 млн доларів США в Міжнародного банку реконструкції та розвитку і Фонду чистих технологій, для реалізації проекту з встановлення: літій – іонних систем накопичення енергії (energy storage) потужністю 197 МВт, а також 64 МВт сонячних фотоелектричних станцій для їх заряджання.

Відповідне рішення за ініціативи Міненерго схвалив Уряд на засіданні 2 червня.

«Інвестиційний проект «Україна — Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі (Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в «Укргідроенерго»)» планується впровадити спільно з Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Фондом чистих технологій. Для реалізації проекту буде залучено позики в розмірі 177 млн доларів США та 34 млн доларів США відповідно», - йдеться у повідомленні Уряду.

Як зазначається, на територіях станцій «Укргідроенерго» буде встановлено 197 МВт літій – іонних систем накопичення енергії, які планується залучити для надання допоміжних послуг регулювання частоти та активної потужності, зокрема резерву підтримки частоти та резерву відновлення частоти. Окрім того, для живлення власних потреб ГЕС і ГАЕС та для зарядження систем накопичення буде встановлено 63,9 МВт сонячних фотоелектричних станцій.

А використання об’єктів СЕС забезпечуватиме альтернативне джерело енергії для власних потреб станцій і заряджання батарей, а також для підвищення пропозицій компанії на ринку електроенергії.

«Встановлення гібридних установок з виробництва електроенергії на основі батарейних накопичувачів дозволить ПрАТ «Укргідроенерго» надати оператору системи передачі додатковий резерв підтримки частоти та розширити регулюючий діапазон автоматичного резерву відновлення частоти, що є необхідними для забезпечення надійного та сталого функціонування ОЕС України, дотримання операційної безпеки енергосистеми та якості електричної енергії», - зауважили в Кабінеті міністрів.

Як повідомляло агентство ExPro, у березні поточного року, «Укргідроенерго» підготувало проект «Встановлення гібридних систем з виробництва елеткроенергії», в рамках якого планується на 5 філіях компанії встановити 197 МВт літій-іонних систем накопичення енергії та 63,9 МВт сонячних електростанцій. 

10:54 / 3 червня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події